Blokady reklam znów działają na Facebooku

Blokady reklam znów działają na Facebooku12.08.2016 16:04
Blokady reklam znów działają na Facebooku
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Facebook kilka dni temu ogłosił hucznie, że na jego stronach nie ma sensu używać oprogramowania blokującego reklamy, gdyż znalazł sposób na obejście oprogramowania. Okazuje się jednak, że pogróżki giganta były nic nie warte - AdblockPlus ogłosił bowiem, że już poradził sobie z nowymi systemami Facebooka

Kiedy w środę informowaliśmy o tym, że Facebook znalazł sposób na ominięcie oprogramowania blokującego reklamy na ich stronach, oczywiste było, że prędzej czy później pojawi się algorytm, który ominie nowe zabezpieczenia. Nikt jednak nie spodziewał się, że stanie się to tak błyskawicznie.

Zaledwie po dwóch dniach od podania informacji, przedstawiciele Adblock Plus poinformowalina swojej stronie internetowej, że znaleźli sposób na reklamy publikowane przez Facebooka. Aby móc w spokoju i bez "nękania" reklamami przeglądać posty znajomych, nie trzeba czekać na aktualizację dodatku do przeglądarki, który ma nastąpić w ciągu zaledwie kilku dni. Można już dzisiaj samodzielnie oczyścić swój NewsFeed z niechcianych treści - wystarczy zaktualizować listę filtrów EasyList.

Specjaliści z AdblockPlus zdają sobie sprawę, że blokowanie reklam to dosłowna zabawa w kotka i myszkę. Spodziewają się bowiem, że ich rozwiązanie zostanie za jakiś czas ponownie ominięte przez Facebooka i znów pojawią się reklamy.

Źródło: Adblock Plus

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)