Blogerzy z Bombaju relacjonują na żywo

Blogerzy z Bombaju relacjonują na żywo

Blogerzy z Bombaju relacjonują na żywo
Źródło zdjęć: © AFP
27.11.2008 19:33, aktualizacja: 28.11.2008 09:08

Po ataku terrorystycznym blogerzy z całego Bombaju nieustannie zamieszczają w Internecie wiadomości o aktualnej sytuacji w mieście. Wedle ostatnich informacji w zamachach zginęło co najmniej 125 osób, a 327 jest rannych.

Mieszkańcy Bombaju umieszczają informacje o najświeższych wydarzeniach nie tylko na swoich blogach, ale także zamieszczają w internetowych serwisach zdjęcia i aktualne listy zabitych i rannych. Pojawiły się też głosy krytyki, że informacje zamieszczane w sieci przez blogerów, mogą pomóc terrorystom, którzy wciąż ukrywają się w mieście. "To atak terrorystyczny, a nie widowisko rozrywkowe. Publikując swoje wpisy, bądźcie odpowiedzialni i rozsądni." - napisał jeden z użytkowników popularnego micro-bloga.

Z informacji umieszczanych w blogach korzystała też indyjska telewizja. Mumbai Met Blog umieścił na swojej stronie listę miejskich szpitali i zachęca swoich użytkowników do oddawania krwi. Inny z serwisów blogowych, ofiarował swoją pomoc dla osób, których rodziny i bliscy znajdują się Bombaju. Serwis odradza łączność telefoniczną, bowiem dochodzi do zablokowania linii. Reakcja mieszkańców Bombaju na tragiczne wydarzenia pokazuje, że potencjału który tkwi w nowych mediach nie sposób lekceważyć.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)