Blizzard zabija następcę "World of Warcraft"

Blizzard zabija następcę "World of Warcraft"

Blizzard zabija następcę "World of Warcraft"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.09.2014 09:01, aktualizacja: 24.09.2014 10:45

Tą smutną informację jako pierwszy opublikował serwis Polygon. O samej grze wiadomo było niewiele, jednak na nowe MMO od Blizzarda czekały miliony graczy. Niestety, projekt został odwołany.

Nad "Titanem" od początku wisiały czarne chmury. Przypomnijmy, że w maju 2013 r. studio Blizzard postanowiło porzucić dotychczasowe prace nad grą i zacząć jej tworzenie od początku. Współzałożyciel studia Blizzard i jego CEO skomentował sprawę:
"Stworzyliśmy 'World of Warcraft' i byliśmy pewni, że wiemy jak tworzyć gry MMO. Chcieliśmy stworzyć najbardziej ambitną grę z tego gatunku [chodzi o Project Titan], jednak coś poszło nie tak. Zabrakło frajdy, zabrakło pasji".

Decyzja o porzuceniu prac nad grą była bardzo trudna, jednak Metzen uważa, że wyjdzie ona Blizzardowi na dobre. Jeśli jednak twórcy uznali, że nie jest wystarczająco dobra, to ciężko kwestionować ich decyzję. Nie jest to również pierwszy raz, kiedy Blizzard odwołał prace nad jakimś projektem. Ten sam los spotkał "Warcraft Adventures" oraz "StarCraft: Ghost".

CEO Blizzarda dodał również, że kontynuacja prac nad Project Titan wpłynęłaby negatywnie na atmosferę w samym studiu, a takie produkcje jak "Hearthstone", czy nadchodząca "MOBA: Heroes of The Storm" przypomniały firmie, że mniejsze projekty wcale nie są gorsze i że studio nie musi do końca życia robić gier z gatunku MMO. Dlatego też nie spodziewajcie się żadnej gry z tego gatunku w najbliższej przyszłości. Przynajmniej nie od Blizzarda.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Znowu wyciekły nagie zdjęcia celebrytek!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)