BlackBerry kontynuuje swoją androidową strategię

BlackBerry kontynuuje swoją androidową strategię
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.04.2016 14:18, aktual.: 10.04.2016 17:02

Firma BlackBerry pozostanie na Androidzie, a szanse na wskrzeszenie BlackBerry OS 10 maleją z każdą chwilą. Wkrótce pojawią się telefony przeznaczone dla korporacji, rzecz jasna, z systemem Google?a.

Jak zdradził John Chen, prezes firmy BlackBerry, wypuszczenie telefonu Priv jako pierwszego telefonu tej firmy z Androidem było błędna decyzją z uwagi na wysoką cenę dobrze wyposażonego urządzenia. Do tej pory sprzedano raptem 600 000 tych telefonów.

Jak dodaje Chen, wiele firm było zainteresowanych współpracą z BlackBerry, ale cena 700 dolarów za jeden telefon okazała się dla nich nie do przeskoczenia. Tego typu klienci, zdaniem Chena, potrzebują urządzeń za 400 dolarów. Dwa nowe androidowe BlackBerry mają być odpowiedzią na te potrzeby. Jedno ma posiadać fizyczną klawiaturę, drugie ma polegać wyłącznie na ekrany dotykowym.

BlackBerry OS 10 nie będzie już rozwijany, aczkolwiek będzie dalej objęty wsparciem technicznym, co oznacza, że jego użytkownicy mogą liczyć na dalsze aktualizacje usuwające ewentualne luki w zabezpieczeniach czy inne usterki.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Natychmiast zaktualizuj Flash'a

jb

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)