BlackBerry 10 Jam World Tour w Warszawie

BlackBerry 10 Jam World Tour w Warszawie

BlackBerry 10 Jam World Tour w Warszawie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.07.2012 09:30, aktualizacja: 05.07.2012 12:36

Obywające się w ramach światowego tournée spotkanie BlackBerry 10 Jam World Tour odbyło się także w Warszawie. Niemal 500 deweloperów zarejestrowało się na spotkanie, na którym mogli poznać właściwości systemu BlackBerry 10.

Obywające się w ramach światowego tournée spotkanie BlackBerry 10 Jam World Tour odbyło się także w Warszawie. Niemal 500 deweloperów zarejestrowało się na spotkanie, na którym mogli poznać właściwości systemu BlackBerry 10.

Aby ułatwić deweloperem tworzenie aplikacji na platformę BlackBerry 10. programiści spełniający określone przez RIM warunki otrzymali urządzenia BlackBerry 10 Dev Alpha, dzięki którym mogą sprawdzić działanie tworzonych przez siebie aplikacji i przygotować je na moment premiery platformy.

Zestaw narzędzi dla deweloperów obejmuje oparte na frameworku Cascades natywne SDK dla BlackBerry 10. które pozwala deweloperom na tworzenie bogatych w warstwie wizualnej i wydajnych aplikacji natywnych w językach C/C++ i przy użyciu Qt. Natywne SDK dla BlackBerry 10 zawiera zestaw interfejsów API, które dają deweloperom dostęp do najważniejszych funkcji urządzenia oraz usług powiązanych z aplikacjami BlackBerry (takimi jak płatności mobilne). Cascades to potężny zestaw narzędzi do tworzenia aplikacji, który pozwala deweloperom w łatwy sposób tworzyć imponujące w warstwie wizualnej aplikacje bez konieczności budowania złożonych, wielopoziomowych kodów graficznych.

Zestaw narzędzi obejmuje także wsparcie dla deweloperów tworzących aplikacje w języku HTML5 za pośrednictwem BlackBerry 10 WebWorks SDK, który pozwala na tworzenie wyglądających jak natywne aplikacji przy użyciu powszechnie używanej technologii mobilnej. SDK BlackBerry 10 WebWorks pozwala deweloperom na korzystanie z języków HTML5 oraz CSS w celu budowania aplikacji i umożliwia wykorzystanie języka JavaScript przy używaniu natywnych API razem z otwartym zestawem interfejsów użytkownika bbUI.js. Pozwala to tworzyć aplikacje z funkcjonalnościami podobnymi do aplikacji mobilnych. Udostępnienie SDK BlackBerry 10 WebWorks w pierwszej fazie daje deweloperom dostęp do najważniejszych funkcjonalności pełnych API WebWorks. Aplikacje stworzone przy użyciu jednego z dostępnych narzędzi do programowania na BlackBerry 10 będą działały zarówno na smartfonach BlackBerry, jak i, od momentu premiery nowej platformy na tablety, na BlackBerry PlayBook. Wszystkie SDK będą aktualizowane tak, by dać deweloperom w ciągu
najbliższych miesięcy dostęp do funkcjonalności BlackBerry 10.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)