Black Friday 2020. Zobacz, w których sklepach już zaczęły się wyprzedaże

Czarny Piątek
Czarny Piątek
Źródło zdjęć: © Getty
Bolesław Breczko

10.11.2020 15:39, aktual.: 02.03.2022 08:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Black Friday lub Czarny Piątek to "święto wyprzedaży", które przyszło do Polski ze Stanów Zjednoczonych. W USA Czarny Piątek wypada w tym roku 27 listopada, a w Polsce?

Black Friday został chętnie przeniesiony z amerykańskiej kultury do polskiej. Zdecydowanie szybciej niż np. Halloween, które ma w Polsce zaledwie garstkę zwolenników. W Stanach Zjednoczonych Czarny Piątek to dzień ogromnych wyprzedaży, w których można kupić wartościowe przedmioty nawet z 90-procentową zniżką.

Black Friday w Polsce ma jednak inną formę. Zamiast jednego Czarnego Piątku sklepy organizują cały Czarny Tydzień, a w tym roku nawet cały miesiąc.

MediaMarkt też oferuje już "promocje" w ramach Black Week. Co ciekawe na stronie z ofertami z okazji Czarnego Tygodnia, niektóre przedmioty nie są nawet przecenione.

Sklep Euro AGD RTV rozpoczął "Tydzień Czarnego Piątku" prawie trzy tygodnie przed faktycznym Black Friday.

W sklepie Neonet można skorzystać z promocji na sprzęt marki MSI i odebrać cashback do 357 złotych.

Jeśli polskie okazje w ramach Czarnego Piątku wydają się mało imponujące w porównaniu z amerykańskim Black Firday, to nic w tym dziwnego. Tak jest od początku tej tradycji w Polsce i pewnie długo jeszcze tak pozostanie.

Zbliżając się do faktycznego Czarnego Piątku 27 listopada, będzie pojawiać się coraz więcej okazji. Możliwe, że niektóre z nich, chociaż częściowo dorównają amerykańskiemu pierwowzorowi.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)