"Bitwa o wozy 2020". MSWiA zamierza docenić frekwencję w wyborach

"Bitwa o wozy 2020". MSWiA zamierza docenić frekwencję w wyborach
Źródło zdjęć: © PAP
Oskar Ziomek

20.06.2020 15:01, aktual.: 20.06.2020 17:26

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w nietypowy sposób zachęca do uczestnictwa w wyborach. W zamian za wysoką frekwencję, wybrane gminy otrzymają wozy strażackie. Są jednak pewne warunki.

Wybory prezydenckie za pasem, a żeby zachęcić obywateli do głosowania, MSWiA ogłosiło "Bitwę o wozy 2020" – konkurs, w ramach którego gminy mają szansę otrzymać wozy strażackie. O wszystkim zadecyduje frekwencja w wyborach. W każdym województwie pojawi się jeden nowy pojazd.

Jak powiedział wiceminister Maciej Wąsik, "w każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki". Zasady są więc proste, a łącznie rozdanych zostanie 16 nowych pojazdów.

"Jako współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego chciałbym zaapelować do wójtów, burmistrzów, radnych ze wszystkich opcji politycznych, byśmy razem za tydzień walczyli o jak najwyższą frekwencję wyborczą" – powiedział wiceminister Paweł Szefernaker podczas konferencji prasowej. "My bierzemy dobry przykład od samorządów i tego typu akcję dzisiaj zapowiadamy" – dodał.

Pojazdy, które zostaną rozdane to średnie samochody ratowniczo-gaśnicze. Wartość jednego takiego pojazdu to niecałe 800 tysięcy złotych. Na razie nie podano konkretnej daty, kiedy zostaną ogłoszone wyniki, a w konsekwencji kiedy nowe pojazdy trafią w ręce strażaków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)