Bitcoin z ogromnym spadkiem. Ostatni czas, to istna huśtawka dla kursu BTC

Bitcoin z ogromnym spadkiem. Ostatni czas, to istna huśtawka dla kursu BTC

Bitcoin z ogromnym spadkiem. Ostatni czas, to istna huśtawka dla kursu BTC
Źródło zdjęć: © iStock.com
20.02.2020 11:55

Ostatnie dni należały do całkiem dynamicznych w kwestii kursu kryptowaluty Bitcoin. BTC początkowo w szybkim tempie wzrósł, a następnie jeszcze później spadł ze swoim kursem. I to o około 800 dolarów.

Przez pierwsze dni w pięciodniowym cyklu wszystko było w normie. Według danych Google, wczesnym popołudniem we wtorek z kursu 9631 dolarów przelicznik podniósł się wieczorem aż do 10179 za jednego Bitcoina. Przez mniej więcej dobę był w miarę stabilny osiągając w międzyczasie lokalne maksimum 10289 dolarów, ale wszystko zmieniło się w środę wieczorem.

Wtedy kurs zaczął błyskawicznie spadać. 10166 dolarów za BTC o godzinie 21:00, a około 22:00 już tylko 9609 dolarów. Finalnie największy dołek miał miejsce mniej więcej o godzinie 02:45 w nocy ze środy na czwartek. Wtedy za jednego Bitcoina przychodziło zapłacić 9551 dolarów. Kurs już wzrasta, ale mniej dynamicznie niż następował jego spadek. W tej chwili kształtuje się na poziomie około 9624 dolarów i od nocnego dołka jeszcze nie może przebić granicy 9700 dolarów.

Największe wahania kursu BTC od dawna

Analizując nieco bardziej długoterminowe dane, można zauważyć, że to największy spadek od listopada zeszłego roku. W ostatnim czasie kurs Bitcoina był wyjątkowo niestabilny, a wariujący przelicznik nie jest czymś pozytywnym. Odbiło się to też czkawką na innych kryptowalutach.

Obraz
© google

Wiele z najpopularniejszych odnotowało niepomijalne spadki. W końcu podobnie jak inwestorzy patrząc na Polski rynek gier przez pryzmat CD Projekt, tak cały świat kryptowalut napędzany jest przez wydarzenia związane z Bitcoinem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)