Bitcoin z nowym rekordem. Złoto jest warte ułamek jego ceny

Bitcoin z nowym rekordem. Złoto jest warte ułamek jego ceny

Bitcoin z nowym rekordem. Złoto jest warte ułamek jego ceny
Źródło zdjęć: © WP.PL
Grzegorz Burtan
08.08.2017 13:53, aktualizacja: 08.08.2017 14:03

Stało się. Bitcoin, najpopularniejsza obecnie kryptowaluta, przebiła kolejny rekord swojej wartości. Za pojedynczą jednostkę trzeba zapłacić przeszło 3400 dolarów.

Jeszcze w zeszłym roku bitcoin był wart około 500 dolarów – szczęściarze, którzy wtedy zainwestowali w kryptowalutę, mogą ją teraz sprzedać z niemal siedmiokrotną przebitką. Na rosnący kurs nie wpłynęły nawet ostatnie zawirowania na rynku kryptowalut. Chodzi głównie o tzw. fork, czyli podział bitcoina na dwie kryptowaluty.

Na początku sierpnia podzielono ją na bitcoin i bitcoin cash. Różną się ilością danych w łańcuchu Blockchain. Pierwszy ma dalej 1 MB, drugi natomiast – 8. W ten sposób bitcoin cash miał szybciej realizować transakcje i obsługiwać ich większą liczbę w tym samym czasie - czytamy w serwisie Business Insider.

Udało się to jednak z mieszanym skutkiem – po chwilowej euforii, cena za bitcoin cash zaczęła spadać i obecnie wynosi około 360 dolarów, podaje serwis Coin Market Cap. Według tego samego serwisu, rynek kryptowalut jest wart łącznie ponad 100 mld dolarów. 45 mld to wycena samego rynku bitcoina.

Na początku tego roku bitcoin pobił również inny rekord – po raz pierwszy był droższy niż uncja złota. Na chwilę obecną jej cena wynosi około 1260 dolarów. Stara waluta pozostaje na razie w tyle kryptowaluty. Pytanie tylko, czy nie szykuje się kolejny kryzys, który doprowadzi do załamania na rynku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (170)