Billie Eilish bez końca: "Bad Guy" wykorzystany przez YouTube w eksperymencie z SI

Billie Eilish bez końca: "Bad Guy" wykorzystany przez YouTube w eksperymencie z SI

YouTube świętuje miliard wyświetleń teledysku "Bad Guy"
YouTube świętuje miliard wyświetleń teledysku "Bad Guy"
Źródło zdjęć: © GETTY, Redferns | Mariano Regidor
Oskar Ziomek
24.11.2020 14:40, aktualizacja: 02.03.2022 14:03

Teledysk do piosenki Billie Eilish "Bad Guy" został wyświetlony w serwisie YouTube już ponad miliard razy. By uczcić przekroczenie tej granicy, pracownicy YouTube'a wraz z Google Creative Lab stworzyli niecodzienny eksperyment – stronę, na której można słuchać wszystkich coverów "Bad Guy" z YouTube'a, pomiędzy którymi pomaga się przełączać sztuczna inteligencja.

Muzyka dostępna jest na stronie billie.withyoutube.com, gdzie w pierwszej kolejności ładowany jest oryginalny teledysk Billie Eilish, ale ponadto – masa miniatur innych filmów – informuje The Verge. To wykonania tego samego utworu przez amatorów i innych artystów, które zostały wgrane do serwisu YouTube.

Użytkownik może się między nimi swobodnie przełączać i co najciekawsze – nie przeoczyć przy tym żadnego kawałka "Bad Guy". Twórcy wykorzystali bowiem sztuczną inteligencję, która przeanalizowała wgrany materiał. Nagrania zostały ze sobą zsynchronizowane, dzięki czemu słuchacz przełączający się między kolejnymi wykonaniami nie uruchamia nowego filmu od początku, ale dokładnie od momentu, w którym przestał słuchać poprzedniego.

Strona Infinite Bad Guy
Strona Infinite Bad Guy© YouTube

Zmiana jest płynna i niemal natychmiastowa – oczywiście przy założeniu, że użytkownik korzysta ze stabilnego połączenia z internetem o przyzwoitej szybkości. Takie zastosowanie SI pokazuje, jak można wykorzystać technologię nie tylko do badań naukowych czy doświadczeń, ale również w ramach eksperymentu, który bez wątpienia powstał wyłącznie w celach rozrywkowych.

Zobacz też:

O ile synchronizacja utworów, których tempo w założeniu jest takie samo, może wydawać się błahym problemem, to realizacja takiego zadania na tak dużą skalę robi już wrażenie. Ręczna analiza nagrań z pewnością zajęłaby przysłowiową "wieczność".

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)