Bill Gates - wreszcie z wyższym wykształceniem!

Bill Gates - wreszcie z wyższym wykształceniem!

08.06.2007 21:00, aktual.: 11.06.2007 09:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kim można zostać posiadając jedynie średnie wykształcenie? Pielęgniarką? Sprzedawcą w supermarkecie? Prezydentem Polski? A może by tak... najbogatszym człowiekiem na świecie?

William H. Gates, założyciel Microsoftu, rozpoczął studia na wydziale matematyki Harvard University we wrześniu 1973 roku. Kilka lat później zrezygnował z zajęć na uczelni, a rozpoczął pracę nad językiem Basic dla komputera Mids Altair. Skończył ją w 1975 r. - wtedy to wraz z Paulem Allenem założył firmę o nazwie "Micro-Soft", przemianowaną później na "Microsoft".

Do studiów nie wraca już nigdy, a mimo to - głównie za sprawą kontraktu z IBM - szybko staje się milionerem, osobą wyznaczającą trendy w branży programistycznej oraz, w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, najbogatszym człowiekiem na świecie.

I to wszystko bez dyplomu!

Wczoraj, 7 czerwca 2007 roku, w trakcie uroczystej gali odbywającej się na Harvard University, Billowi Gatesowi uroczyście wręczono dyplom odpowiadający polskiemu doktoratowi honoris causa.

Tym samym najbogatszy człowiek na świecie uzyskał w końcu wyższe wykształcenie.

Jak powiedział podczas krótkiego przemówienia, niezmiernie cieszy go fakt, że może dotrzymać danej rodzicom obietnicy i pochwalić się tacie dyplomem znamienitej uczelni. Jako że w lipcu przyszłego 2008 roku zmienia pracę, wyższe wykształcenie w życiorysie z pewnością mu się przyda.

Warto zajrzeć: "Staruszek Bill, czyli 50 lat minęło... - http://www.pcworld.pl/news/84594/staruszek.bill..czyli.50.lat.minelo....html",

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)