Bill Gates: odłączanie internetu to nie najlepsza taktyka

Bill Gates: odłączanie internetu to nie najlepsza taktyka

Bill Gates: odłączanie internetu to nie najlepsza taktyka
Źródło zdjęć: © AFP
02.02.2011 16:20, aktualizacja: 02.02.2011 16:46

Zdaniem Billa Gatesa odłączenie obywateli od internetu to dla rządów prosta sprawa. W wywiadzie telewizyjnym wyemitowanym przez amerykańską stację CBS współzałożyciel Microsoftu powiedział, że przy odpowiedniej sile wojskowej to nie jest trudne. Odłączenie Internetu w Egipcie nie było dla niego zaskoczeniem, choć uważa, że to nie najlepsze polityczne posunięcie.

Zdaniem Billa Gatesa odłączenie obywateli od internetu to dla rządów prosta sprawa. W wywiadzie telewizyjnym wyemitowanym przez amerykańską stację CBS współzałożyciel Microsoftu powiedział, że przy odpowiedniej sile wojskowej to nie jest trudne. Odłączenie internetu w Egipcie nie było dla niego zaskoczeniem, choć uważa, że to nie najlepsze polityczne posunięcie.

"Kiedy rząd sięga po takie nadzwyczajne środki, można odnieść wrażenie, że ma coś do ukrycia. A ludzie i tak znajdą inne sposoby komunikacji" - stwierdził Gates.

Podczas rozmowy na antenie CBS współzałożyciel koncernu z Redmond wspomniał również o zwalczaniu polio, czym m.in. zajmuje się fundacja Billa i Melindy Gatesów. Dzięki konsekwentnej walce z tą chorobą będzie można ją całkowicie wyeliminować. Na sfinansowanie szczepionek potrzebne jest około 700 milionów dolarów. Gates w swoim dorocznym liście wyjaśnia, że heinemedina występuje już tylko w Afganistanie, Indiach, Nigerii i Pakistanie. W 1988 roku na liście było jeszcze 125 krajów.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)