Bill Gates o koronawirusie: powrót do normalności za 18 miesięcy. Silna gospodarka za kilka lat

Bill Gates o koronawirusie: powrót do normalności za 18 miesięcy. Silna gospodarka za kilka lat
Źródło zdjęć: © YouTube.com

24.04.2020 09:47, aktual.: 24.04.2020 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bill Gates był gościem programu "The Ellen Degeneres Show", w którym przyznał, że koniec pandemii koronawirusa uzależniony jest od powstania "fenomenalnej szczepionki". Jego zdaniem powrót do normalności może zająć nam nawet 18 miesięcy.

Bill Gates, współzałożyciel Microsoftu i jeden z najbogatszych ludzi na świecie wielokrotnie ostrzegał przed ryzykiem wybuchu pandemii. Przedsiębiorca od wielu lat zaangażowany jest w zwalczanie wielu groźnych chorób, w tym m.in. AIDS, gruźlicy, polio i malarii. Filantrop wydaje miliardy dolarów na działania związane z badaniami, szczepieniami i ochroną zdrowia.

Dla jednych postawa Gates'a jest godna podziwu i stanowi przykład społecznej odpowiedzialności. Wśród komentatorów jego zaangażowania nie brakuje jednak głosów, że działania miliardera prowadzą do depopulacji i zawładnięcia nad całą ludzkością. Teorii spiskowych, jakoby amerykański informatyk stał za pandemią koronawirusa jest w sieci mnóstwo.

Jeden z najpopularniejszych miliarderów na świecie był niedawno gościem programu "The Ellen Degeneres Show". Podczas wywiadu nie mogło zabraknąć pytań na temat obecnej sytuacji na świecie. - Nie wrócimy do normalności, dopóki nie będziemy posiadać fenomenalnej szczepionki lub terapii o skuteczności przekraczającej 95 procent. - ocenił przedsiębiorca.

Powrót do normalności za 18 miesięcy?

Współzałożyciel Microsoftu ocenił, ile może potrwać procedura opracowania wspomnianej szczepionki. - Musimy założyć, że zajmie to nam co najmniej 18 miesięcy, licząc od dziś - cytuje słowa miliardera Forbes.

Gates uważa, że szybszy powrót do normalnego funkcjonowania jest niemożliwy m.in. z powodu zamknięcia licznych fabryk i przedsiębiorstw. - Ludzie nie będą chcieli wychodzić z domów. Dotkną ich także straty z inwestycji i trudności z pracą. Dlatego silna gospodarka, którą mieliśmy, może wrócić dopiero za kilka lat - wyjaśnia.

Według najnowszych danych na całym świecie zarażonych jest już ponad 2 600 000 osób. Walkę z chorobą COVID-19 przegrało już ponad 180 tysięcy ludzi. Najwięcej potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2 odnotowano w Stanach Zjednoczonych. W Polsce liczba osób dotkniętych infekcją przekroczyła już 10 tysięcy.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (921)