Bilet na pociąg kupisz w komórce

Bilet na pociąg kupisz w komórce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

28.09.2011 10:31, aktual.: 28.09.2011 10:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koleje Mazowieckie uruchamiły sprzedaż biletów kolejowych za pośrednictwem systemu płatności przez telefon komórkowy. Dla osób, które codziennie podróżują blisko 800 pociągami kursujących po Mazowszu, może być to duże ułatwienie.

System płatności za bilet przez telefon komórkowy pozwala na wykonywanie wszystkich czynności związanych z zakupem przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Zakup opiera się o aplikację SkyCash, która działa we wszystkich sieciach GSM i jest obsługiwana przez każdy telefon z dostępem do Internetu. Bilety z komórki są ważne w blisko 80. pociągach Kolei Mazowieckich kursujących po Mazowszu.

Usługa umożliwia zakup biletów: strefowych czasowych normalnych i ulgowych (bilety ważne w pierwszej, drugiej oraz trzeciej strefie), dobowych imiennych normalnych i z ulgą (40. i 50%),a także biletów według ofert specjalnych obowiązujących na odcinkach: Warszawa Zachodnia – Otwock oraz Warszawa Włochy – Warszawa Rembertów.

Aby kupować bilety za pomocą telefonu należy zainstalować w komórce aplikację (dokonać rejestracji w systemie SkyCash) i zasilić ją środkami pieniężnymi. Pobranie programu polega na wpisaniu w przeglądarce telefonu adresu m.skycash.com lub wysłaniu pustego SMS-a na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora). Użytkownik wybierając w menu „Usługi/Bilety”, może dokonać zapłaty za przejazd. Podczas kontroli biletów podróżny będzie jedynie okazywał ekran aplikacji z wyświetlonym kodem 2D oraz danymi dotyczącymi biletu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)