Biblioteka wypożycza czytniki do e-booków

Biblioteka wypożycza czytniki do e-booków02.09.2014 11:36
Biblioteka wypożycza czytniki do e-booków
Źródło zdjęć: © © galaxy67 - Fotolia.com

Czytelnicy Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu od wtorku mogą -
oprócz książek - pożyczać czytniki do e-booków. Wypożyczenie urządzenia na miesiąc jest bezpłatne. To pierwsza publiczna placówka w regionie, która udostępnia czytniki.

Jak powiedziała PAP zastępca dyrektora biblioteki Jolanta Ubowska, celem tej oferty jest przyzwyczajenie czytelników do nowej formy książki i wzbogacenie oferty czytelniczej.

- Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkich stać na to, by kupić czytnik, więc postanowiliśmy naszym czytelnikom umożliwić dostęp do tej formy książki, dlatego bezpłatnie wypożyczamy im czytniki - dodała Ubowska.

Zauważyła, że decyzja o zakupie i wypożyczaniu czytników oparta została również na analizie korzystania z bibliotecznych zasobów e-booków. Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego wspólnie z 54 placówkami w całym regionie udostępnia od trzech lat w wersji elektronicznej ponad dwa tysiące tytułów. Czytelnik otrzymuje w bibliotece hasło dostępu, dzięki któremu może na własnym komputerze korzystać z konkretnego tytułu.

- Zauważamy, że nasi czytelnicy coraz chętniej i częściej sięgają po e-booki. Dzięki wypożyczonemu u nas czytnikowi będą mogli teraz skorzystać z książek oferowanych w różnych bezpłatnych bazach, a takich stron internetowych jest coraz więcej - powiedziała Ubowska.

Wypożyczenie czytnika na miesiąc jest bezpłatne, natomiast za przedłużenie tego wypożyczenia trzeba już będzie zapłacić. Biblioteka zakupiła 28 urządzeń w ramach projektu, który sfinansował samorząd wojewódzki. - Mamy zamiar kontynuować projekt i kupić kolejne urządzenia - dodała wicedyrektor.

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego jest instytucją kultury samorządu województwa dolnośląskiego. Ma w swoich zasobach ponad 50. tysięcy tradycyjnych książek, kilka tysięcy nagrań muzycznych w zasobach fonoteki. Instytucja prowadzi też działalność wystawienniczą m.in. Galerię pod Plafonem. Ma 12 tysięcy stałych czytelników.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)