Bezprzewodowe systemy audio Samsunga: DA‑E750 oraz DA‑E751

Bezprzewodowe systemy audio Samsunga: DA-E750 oraz DA-E751
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

21.08.2012 11:25, aktual.: 21.08.2012 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung wprowadził do sprzedaży w Polsce nową linię bezprzewodowych systemów audio ze stacją dokującą: DA-E750 oraz DA-E751. Wykorzystano w nich autorską technologię łączącą wzmacniacz cyfrowy z lampami próżniowymi. Oba systemu umożliwiają dokowanie zarówno smartfonów z Androidem jak i urządzeń Apple, takich jak iPod, iPhone, czy iPad.

Bezprzewodowe systemy audio DA-E75. oraz DA-E751 wyposażone są w 2.1-kanałowe głośniki o łącznej mocy 100 watów, w tym wbudowany 60-watowy subwoofer, wejście analogowe (kompozytowe) oraz wejście USB, pozwalające na odtwarzanie muzyki w formatach MP3, WMA i WAV bezpośrednio z pamięci przenośnej, odtwarzacza muzyki lub przenośnego dysku twardego.

Technologia hybrydowego wzmacniacza wyposażonego w lampy próżniowe powinna dawać czystość dźwięku pochodzącego z cyfrowego wzmacniacza, połączoną z bogatym i ciepłym brzmieniem pochodzącym z lamp próżniowych. Wzmacniacze z lampami próżniowymi są chwalone przez audiofilów i muzyków za bardziej naturalny dźwięk. Z kolei wzmacniacze cyfrowe dają czysty dźwięk, są bardziej energooszczędne i zajmują mniej miejsca. Dobre brzmienie uzyskiwane jest również dzięki membranom głośników wykonanych z włókna szklanego. Całości dopełnia stylowa drewniana obudowa.

Oba systemy audio umożliwiają bezprzewodowe odtwarzanie plików muzycznych z dowolnego urządzenia wyposażonego w Bluetooth. Urządzenia Samsung wykorzystują Bluetooth w wersji 3.0 z obsługą kodeka apt-X. Dźwięk można również przesyłać dzięki funkcji AllShare Play dla urządzeń Samsung Galaxy oraz Airplay dla urządzeń Apple. Oba posiadają także w zestawie piloty zdalnego sterowania. Dodatkowo, producent udostępnił użytkownikom 5GB przestrzeni dyskowej w chmurze. Wykorzystując funkcję SoundShare można przesyłać przez Bluetooth również dźwięk z najnowszych telewizorów Samsunga.

Sugerowana ceny detaliczna: 2699 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)