Bezprzewodowa stacja dokująca Dell Wireless Dock

Bezprzewodowa stacja dokująca Dell Wireless Dock

Bezprzewodowa stacja dokująca Dell Wireless Dock
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.03.2013 14:16, aktualizacja: 06.03.2013 15:40

Dell wprowadził na rynek bezprzewodową stację dokującą Dell Wireless Dock. Jest to pierwsze rozwiązanie dokujące na rynku, które do łączności wykorzystuje najnowsze, trójpasmowe standardy Wi-Fi (WiGig). Obecnie stacja dokująca jest kompatybilna ultrabookiem Latitude 6430u.

Stacja Dell Wireless Dock umożliwia wygodną łączność z wyświetlaczami, rzutnikami, sieciami, głośnikami i innymi urządzeniami peryferyjnymi. Stacja obsługuje maksymalnie dwa zewnętrzne wyświetlacze zarówno przez DisplayPort, jak i HDMI, a połączenia z urządzeniami peryferyjnymi umożliwiają trzy porty USB 3.0.

Adapter dostępny jest dla infrastruktury opartej na VGA, a łącznik z Ethernetem zapewnia dedykowaną i stabilną przepustowość dla szybkiego transferu danych i wydajnej komunikacji z oddalonymi lokalizacjami.

Standard WiGig (802.11ad), który oferuje wiele zaawansowanych zastosowań, takich jak tworzenie praktycznie natychmiastowo bezprzewodowych kopii zapasowych oraz synchronizacja i transfer danych między komputerami i urządzeniami podręcznymi, powstał w wyniku bliskiej współpracy pomiędzy Dell i Wilocity. W oparciu o standard IEEE 802.1. dla długotrwałej stabilności, WiGig oferuje ten sam poziom bezpieczeństwa i łatwość zarządzania co dzisiejsze najlepsze technologie WLAN. WiGig jest zasilany przez pierwsze multi gigabitowe bezprzewodowe mikroukłady 60 GHz produkowane przez Wilocity i wprowadzone do Dell Latitude 6430u przez Qualcomm Atheros.

Cena: 896 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)