Bezpieczna przeglądarka dla Windows Phone

Bezpieczna przeglądarka dla Windows Phone

Bezpieczna przeglądarka dla Windows Phone
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.02.2014 13:06, aktualizacja: 28.02.2014 14:34

Kaspersky Lab poinformował o udostępnieniu darmowej aplikacji Safe Browser mającej zapewnić bezpieczne surfowanie po internecie użytkownikom smartfonów z systemem Windows Phone.

Nowa aplikacja oferuje ochronę przed phishingiem - zagrożeniem wycelowanym zarówno w użytkowników komputerów, jak i urządzeń mobilnych. W ramach oszustw phishingowych cyberprzestępcy tworzą fałszywe strony i wysyłają podrobione e-maile, by nakłonić użytkowników do udostępnienia swoich informacji osobistych. W ubiegłym roku co trzeci użytkownik internetu otrzymał przynajmniej jedną wiadomość z phishingowym odsyłaczem.

Safe Browser blokuje odsyłacze do treści, które mogą być szkodliwe. Aplikacja otrzymuje informacje o niebezpiecznych stronach w czasie rzeczywistym, dzięki dostępowi do chmury Kaspersky Security Network. W ten sposób możliwe jest blokowanie stron phishingowych, które dopiero pojawiły się w internecie.

Poza blokowaniem phishingu aplikacja pozwala na filtrowanie zasobów internetu ze względu na treść. Użytkownicy mogą wybrać kategorie stron, które mają być blokowane, na przykład: pornografia, treści obsceniczne, przemoc, gry, portale społecznościowe itp. Dodatkowo funkcja ta pozwala rodzicom zadbać o to, by ich dzieci mogły bezpiecznie przeglądać zasoby Sieci, bez ryzyka natrafienia na nieodpowiednie treści.

Aplikacja Kaspersky Safe Browser dla systemu Windows Phone jest dostępna bezpłatnie w wersji angielskiej w sklepie Windows Phone Store.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)