Berlusconi debiutuje na Facebooku i zapowiada reformy

Berlusconi debiutuje na Facebooku i zapowiada reformy
Źródło zdjęć: © AFP

02.04.2010 10:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Premier Włoch Silvio Berlusconi zadebiutował w czwartek na portalu społecznościowym Facebook, by tam na swej oficjalnej stronie ogłosić plany reform swojego rządu. Uczynił to trzy dni po wyborach samorządowych, wygranych przez jego centroprawicową koalicję

Szef włoskiego rządu potwierdził po wyborach wolę przeprowadzenia gruntownych reform systemu podatkowego, instytucji państwa i wymiaru sprawiedliwości.

Obraz
© (fot. AFP)

"Jestem przekonany, że kiedy chodzi o kwestie o tak istotnym znaczeniu, zasadnicze jest to, by wysłuchać sugestii ludzi po to, aby podjęte decyzje zgodne były z ideałami obywateli" - oświadczył Berlusconi w przesłaniu nagranym dla Facebooka i opublikowanym także na stronie internetowej dziennika "Il Giornale", wydawanego przez jego rodzinę.

"Obecnie rozpoczyna się okres wyborczego rozejmu i możemy wreszcie zainaugurować sezon wielkich reform"- oświadczył premier. Wyraził przekonanie, że sukces w niedawnych wyborach centroprawica zawdzięcza optymizmowi, który wygrał z "katastrofizmem lewicy".

73-letni Berlusconi z wielkim uznaniem wypowiedział się o popularnym wśród milionów Włochów portalu społecznościowym podkreślając, że jest on "wirtualnym placem, gdzie można prezentować swe idee i ich bronić", zwłaszcza - jak dodał - "gdy debata polityczna staje się gorąca".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)