BenQ: jasny projektor z dwoma lampami

BenQ: jasny projektor z dwoma lampami

BenQ: jasny projektor z dwoma lampami
Źródło zdjęć: © IDG
28.05.2008 11:00, aktualizacja: 28.05.2008 13:51

Firma BenQ wprowadziła do swojej oferty nowy projektor o oznaczeniu SP920. Przeznaczone głównie do edukacyjnych zastosowań urządzenie korzysta z dwóch lamp zapewniających jasność na poziomie 6000 ANSI Lumenów.

BenQ SP92. zbudowany został w oparciu o technologię DLP, dzięki której jest w stanie wyświetlić obraz w rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, który charakteryzuje się kontrastem na poziomie 2000:1. Urządzenie korzysta z dwóch 280-watowych lamp ( za ich sterowanie odpowiada systemem UNISHAPE ) i oddaje do dyspozycji użytkownika trzy tryby pracy dostosowujące jasność do wielkości pomieszczenia - "Dual Brightest" ( 6000 ANSI Lumenów, żywotność 2000 godzin ), "Dual Reliable" ( 4800 ANSI Lumenów, żywotność 3000 godzin ) i "Single Alternative" ( 3000 ANSI Lumenów, żywotność 4000 godzin ). Warto tu zaznaczyć, że jeżeli podczas prowadzenia prezentacji w dużej sali konferencyjnej jedna z lamp się spali mamy możliwość kontynuowania pracy na drugiej ( następuje jednakże wtedy obniżenie jasności ).

Obraz
© (fot. IDG)

O jakość wyświetlanego obrazu dba technologia technologię BrilliantColor. Należy też wspomnieć o funkcji 3D Management ( pozwala na niezależną zmianę barwy, nasycenia i nasilenia dla sześciu kolorów ( R/G/B/C/M/Y ) ), funkcji Wall Color Correction ( korekcja ze względu na kolor tła, na którym jest wyświetlany obraz ( pięć różnych domyślnie ustawionych kolorów ) ) oraz szeregu dostępnych wejść: 1 x HDMI ( v1.3 ), Component Video ( RCA x 3 ), S-Video ( Mini Din 4 pin x 1 ), Composite Video ( RCA x 1 ) i DVI-D z obsługą systemu zabezpieczeń HDCP. Producent nie zapomniał również o dołączeniu pilota zdalnego sterowania.

Urządzenie trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu. Niestety jego cena nie została podana.

Więcej informacji ( również dokładną specyfikację projektora ) można znaleźć na witrynie producenta - http://benq.com.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)