Będzie szerokopasmowy Internet w Cyfrowym Polsacie

Będzie szerokopasmowy Internet w Cyfrowym Polsacie

Będzie szerokopasmowy Internet w Cyfrowym Polsacie
16.01.2009 09:40, aktualizacja: 16.01.2009 10:02

Cyfrowy Polsat, aby zachęcić nowych klientów oraz utrzymać dotychczasowych będzie dalej rozwijał ofertę programową (w tym zwiększał liczbę kanałów w HD) oraz telefonię komórkową. Pracuje także nad ofertą szerokopasmowego Internetu.

_ Projekt MVNO rozwija się zgodnie z planem i nie będzie wymagał znacznych nakładów inwestycyjnych w 2009 roku _ - powiedział prezes Dominik Libicki. Dodał, że w 2009 roku nie należy spodziewać się 1 mln abonentów i pozytywnej EBITDA Rodzinnej Telefonii Komórkowej. W 2008 roku nakłady inwestycyjne Cyfrowego Polsatu na MVNO wyniosły 12,7 mln zł, podczas gdy w 2007 roku zamknęły się kwotą 20 mln zł.

Cyfrowy Polsat prowadzi też prace nad poszerzeniem oferty o szerokopasmowy dostęp do internetu.
_ Zastanawiamy się nad kilkoma scenariuszami opartymi na różnych technologiach, w tym BSA, CDMA, czy dostęp przez satelitę. Niekoniecznie wybierzemy jedną technologię _ - powiedział Libicki.

Dodał, że projekt ten będzie wymagał inwestycji, ale ich wielkość będzie zależna od ostatecznego wyboru technologii. Prezes nie wykluczył współpracy ze Sferią, nad którą od niedawno przejął kontrolę Zygmnut Solorz-Żak, główny akcjonariusz Cyfrowego Polsatu. Sferia świadczy usługi telefonii stacjonarnej i dostępu do internetu na bazie cyfrowej technologii szerokopasmowej transmisji sygnału CDMA.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)