Będzie nowy Fallout

Będzie nowy Fallout

21.04.2009 09:30, aktual.: 21.04.2009 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W studiu Obsidian Entertainment trwają już prace nad kolejną częścią sagi Fallout. Nie będzie to dodatek do wydanej ostatnio trzeciej części sagi, ale pełnoprawna, czwarta część tej popularnej i cenionej gry cRPG.

Nowa odsłona serii nosić będzie tytuł Fallout: New Vegas. Jest przygotowywana na konsole PS3 i Xbox 360. jak również na komputery PC. Sądząc po nazwie projektu, fabuła gry umiejscowiona zostanie w Las Vegas (i okolicach) - oczywiście zniszczonym w wyniku atomowego konfliktu. Większość szczegółów dotyczących New Vegas pozostaje tajemnicą producenta. Firma Bethesda Softworks potwierdziła jednak, że gra - podobnie jak Fallout 3 - utrzymana będzie w konwencji cRPG. Premiera gry zapowiadana jest na 2010 rok, aczkolwiek Bethesda może zaprezentować pierwsze próbki jeszcze w tym roku.

Obraz
© (fot. IDG)

Fallout 3 miał swoją premierę jesienią 200. r. Produkcję Bethesdy już na długo przedtem okrzyknięto hitem sezonu. Oczekiwania graczy były ogromne - Fallout 3 miał być w ub. roku tym, czym dla gatunku cRPG był Wiedźmin rok wcześniej. Tyle tylko, że potwierdzenie tej tezy nie przychodzi z taką łatwością, jak mogłaby oczekiwać liczna rzesza fanów cyklu. Gra wymyka się bowiem jednoznacznej ocenie.
Gra doczekała się do tej pory dwóch dodatków, Operation Anchorage i The Pitt. Trzeci - Broken Steel - ma ukazać się w kwietniu lub maju br. Wszystkie dostępne są w postaci plików do pobrania (downloadable content).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także