BBC zaatakowane przez hakerów

BBC zaatakowane przez hakerów
Źródło zdjęć: © Coffee Lover / flickr.com / CC

14.03.2012 12:52, aktual.: 14.03.2012 13:12

BBC Persia, oddział brytyjskiej telewizji zajmujący się bliskim wschodem, został wczoraj zaatakowany przez hakerów. Wszystko wskazuje na to, że pochodzili oni z Iranu. Brytyjska telewizja twierdzi, że cyber-atak jest częścią szerszych działań reżimu, które mają na celu ograniczenie dostępu do informacji o tym, co dzieje się w Iranie.

Dyrektor generalny BBC Mark Thompson twierdzi, że siedziba główna BBC w Londynie została zalana dziesiątkami automatycznych, anonimowych telefonów. Ponadto ktoś rozpoczął zagłuszanie sygnału satelitarnego nadawanego na teren Iranu. Zagłuszanie najdotkliwiej odczują posiadacze nielegalnych anten satelitarnych w Iranie. A tak się składa, ze tylko oni mogą próbować odbierać w tym kraju wiadomości BBC.

_ Wczoraj próbowano zagłuszać sygnały dwóch niezależnych satelitów transmitujących kanał BBC Persia na terytorium Iranu, a automatycznie generowane połączenia telefoniczne oraz skomplikowany cyber-atak miały zakłócić działanie stacji. Potwierdzenie z całą pewnością pochodzenia ataku będzie bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe, jednak próby zakłócania kanałów BBC transmitowanych do Iranu zdarzały się już wcześniej. Uważamy, że nie jest to przypadek. _

Atak pokrywa się z innymi działaniami rządu w Teheranie, takimi jak aresztowania i zastraszanie korespondentów BBC Persia oraz zrywaniem sieci VPN, dzięki którym przekazują oni swoje relacje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)