Bateria przyczyną pozwu przeciwko Apple

Bateria przyczyną pozwu przeciwko Apple

Bateria przyczyną pozwu przeciwko Apple
23.08.2007 00:31, aktualizacja: 23.08.2007 06:09

Sydney Leung, prawnik z San Francisco złożył pozew przeciwko firmom Apple i AT&T. W piśmie domaga się wielomilionowego odszkodowania z powodu braku informacji, że bateria w iPhonie wymaga wymiany po kilku setkach ładowań.

Sydney Leung, prawnik z San Francisco złożył pozew przeciwko firmom Apple i AT&T. W piśmie domaga się wielomilionowego odszkodowania z powodu braku informacji, że bateria w iPhone wymaga wymiany po kilku setkach ładowań. Złość prawnika jest tym większa, że wymiany można dokonać tylko poprzez wysyłkę telefonu do fabryki.

W czerwcu Sydney Leung zakupił dwa aparaty. W swoim pozwie utrzymuje, że nikt go nie poinformował, że baterie będą stopniowo ulegać degradacji i będą coraz mniej wydajne.

Oczywiście informacja, że baterie litowo-jonowe zużywają się i wymagają wymiany jest ogólnodostępna. Na swojej stronie internetowej, Apple ostrzega posiadaczy iPhone'a, że bateria po 400 ładowaniach traci około 80% pojemności.

Roczna gwarancja, z jaką jest sprzedawany telefon upoważnia do darmowej wymiany baterii. Użytkownicy mogą również dokupić 2-letnie rozszerzenie, które gwarantuje wymianę już po stracie połowy pojemności.

Wymiana baterii w telefonach, które już nie będą objęte gwarancją, kosztuje 85,95$. Wysyłka do producenta jest konieczna z powodu sposobu montowania baterii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)