Bateria, która zapewni zasilanie gospodarstwa domowego nawet przez 7 dni

Bateria, która zapewni zasilanie gospodarstwa domowego nawet przez 7 dni

Bateria, która zapewni zasilanie gospodarstwa domowego nawet przez 7 dni
Źródło zdjęć: © physorg.com
27.12.2009 12:43, aktualizacja: 28.12.2009 00:33

Panasonic zapowiedział, że do 2011 roku przy współpracy z Sanyo wprowadzi na rynek litowo-jonowy akumulator, który będzie w stanie zasilać gospodarstwo domowe nawet przez okres 7 dni...

W każdym domu znajduje się mnóstwo urządzeń zasilanych elektrycznością. W przypadku przerwy w dostawie energii większość z nich staje się bezużyteczna. W takiej sytuacji możemy być zdani jedynie na zasilanie awaryjne. Tego typu rozwiązania są stosowane przede wszystkim w firmach. W większości z nich znajdują się urządzenia, które mają bezpośredni wpływ na zachowanie ciągłości funkcjonowania danego przedsiębiorstwa. Stąd stosuje się różnego rodzaju urządzenia i systemy zapewniające nieprzerwane zasilanie innych urządzeń. Panasonic zapowiedział, że do 2011 roku przy współpracy z Sanyo wprowadzi na rynek litowo-jonowy akumulator, który będzie w stanie zasilać gospodarstwo domowe nawet przez okres 7 dni.

Kilka dni temu Panasonic oficjalnie stał się posiadaczem ponad 50 procent udziałów w Sanyo. Dzięki temu jest obecnie drugim co do wielkości producentem elektroniki w Japonii – zaraz za Hitachi. „_ Jako pierwsi wprowadzimy na rynek akumulator do domowego użytku, który zapewni energię elektryczną nawet na tydzień _”. – zapowiada Fumio Otsubo, prezes Panasonic. Podkreślił również, że obie firmy przeprowadziły już pierwsze testy, dzięki którym nowa bateria przyczyni się w życiu codziennym do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Ciekawostką ma być możliwość sprawdzenia poziomu naładowania akumulatora za pomocą telewizora.

Nowość może świetnie się sprawdzić w połączeniu z ogniwami słonecznymi i paliwowymi, a także znaleźć zastosowanie w samochodach wyposażonych w napęd elektryczny lub hybrydowy. Więcej szczegółów na temat nowego akumulatora ma pojawić się już na początku przyszłego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (247)