Bateria, która zapewni zasilanie gospodarstwa domowego nawet przez 7 dni

Bateria, która zapewni zasilanie gospodarstwa domowego nawet przez 7 dni27.12.2009 12:43
Bateria, która zapewni zasilanie gospodarstwa domowego nawet przez 7 dni
Źródło zdjęć: © physorg.com

Panasonic zapowiedział, że do 2011 roku przy współpracy z Sanyo wprowadzi na rynek litowo-jonowy akumulator, który będzie w stanie zasilać gospodarstwo domowe nawet przez okres 7 dni...

W każdym domu znajduje się mnóstwo urządzeń zasilanych elektrycznością. W przypadku przerwy w dostawie energii większość z nich staje się bezużyteczna. W takiej sytuacji możemy być zdani jedynie na zasilanie awaryjne. Tego typu rozwiązania są stosowane przede wszystkim w firmach. W większości z nich znajdują się urządzenia, które mają bezpośredni wpływ na zachowanie ciągłości funkcjonowania danego przedsiębiorstwa. Stąd stosuje się różnego rodzaju urządzenia i systemy zapewniające nieprzerwane zasilanie innych urządzeń. Panasonic zapowiedział, że do 2011 roku przy współpracy z Sanyo wprowadzi na rynek litowo-jonowy akumulator, który będzie w stanie zasilać gospodarstwo domowe nawet przez okres 7 dni.

Kilka dni temu Panasonic oficjalnie stał się posiadaczem ponad 50 procent udziałów w Sanyo. Dzięki temu jest obecnie drugim co do wielkości producentem elektroniki w Japonii – zaraz za Hitachi. „_ Jako pierwsi wprowadzimy na rynek akumulator do domowego użytku, który zapewni energię elektryczną nawet na tydzień _”. – zapowiada Fumio Otsubo, prezes Panasonic. Podkreślił również, że obie firmy przeprowadziły już pierwsze testy, dzięki którym nowa bateria przyczyni się w życiu codziennym do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Ciekawostką ma być możliwość sprawdzenia poziomu naładowania akumulatora za pomocą telewizora.

Nowość może świetnie się sprawdzić w połączeniu z ogniwami słonecznymi i paliwowymi, a także znaleźć zastosowanie w samochodach wyposażonych w napęd elektryczny lub hybrydowy. Więcej szczegółów na temat nowego akumulatora ma pojawić się już na początku przyszłego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)