Bankomaty podatne na ataki hackerskie

Bankomaty podatne na ataki hackerskie

Bankomaty podatne na ataki hackerskie
29.06.2010 12:46

Możliwy jest atak na bankomaty typu "jackpot" polegający na zmuszeniu urządzenia do wypłaty wszystkich pieniędzy, zdalny lub przy użyciu serwisowego portu szeregowego, dostępnego dla obsługi w niektórych typach tych urządzeń - ujawniono na konferencji bezpieczeństwa Black Hat - poinformowały agencje prasowe oraz portale technologiczne i informatyczne.

Jak podają portale informatyczne Computerworld i The Register lukę w oprogramowaniu bankomatów (ATM) ujawnił Barnaby Jack z firmy IOActive Labs na Black Hat Security Conference. Barnaby nie ujawnił dokładnie szczegółów luki i jej wykorzystania na konferencji "ponieważ większość bankomatów, które są na nią wrażliwe działa w dalszym ciągu na ulicach USA w Europie i Azji".

288759171502061715
© (fot. Jupiterimages)

Kilka szczegółów dla portalu technologicznego Daily Tech ujawnił Jeff Moss, twórca Black Hat Security Conference, który stwierdził, iż Barnaby pokazał "kilka różnych ataków, które razem pozwalają na wypłacenie wszystkich pieniędzy z ATM". Nieoficjalnie portal dowiedział się, że jeden z tych ataków jest możliwy przez port szeregowy dostępny z zewnątrz w niektórych typach bankomatów dla serwisu technicznego.

Komentując to odkrycie ekspert ds. bezpieczeństwa Joe Grand, zauważając iż wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że komputery są wrażliwe na ataki informatyczne powiedział agencji Reuters, że nie dostrzegają one, iż "wiele typów sprzętu jak ATM to po prostu komputer w innej obudowie"

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)