Bank Millennium ostrzega przed oszustwem. Nigdy tego nie rób, bo stracisz pieniądze

Bank Millennium ostrzega przed oszustwem. Nigdy tego nie rób, bo stracisz pieniądze
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek

28.10.2019 14:49, aktual.: 28.10.2019 15:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bank Millennium reaguje na ostatnie oszustwa. Na swojej stronie ostrzega, jak chronić się przed działaniami przestępców. Zawsze warto o tym pamiętać, gdy korzystamy z serwisów bankowych.

Chociaż Bank Millennium ostrzega swoich klientów na własnej stronie internetowej, są to bardzo uniwersalne porady, które dotyczą także użytkowników innych banków.

W komunikacie, który pojawia się na stronie, Bank Millennium przypomina, że przestępcy podszywają się pod firmy kurierskie, windykatorów, Urząd Skarbowy czy bank. W wiadomościach SMS proszą o dopłaty drobnej sumy.

Bank przestrzega, by nigdy nie podawać swojego numeru PESEL oraz żeby dokładnie sprawdzać, do jakiej strony prowadzi link w wiadomości. Dodaje także, że ważne jest czytanie komunikatów SMS. "Nie przepisuj hasła, jeśli treść SMS-a jest niezrozumiała" - radzi Bank Millennium.

Ostrzeżenie banku ma zapewne związek z niedawnymi oszustwami - cyberprzestępcy podszywają się m.in. pod PKO BP, OTOMOTO czy też firmę inPost. Jak wyglądają tego typu wiadomości? Schemat jest zawsze ten sam.

Ofiara wchodzi w przysłany przez oszustów link, przekonana, że brak wpłaty skończy się blokadą konta lub też opóźnieniem przesyłki. Zostaje przeniesiona do rzekomej strony służącej do płatności internetowych - dotpay. Ma zapłacić tylko drobną sumę, ale w rzeczywistości straci o wiele więcej.

Obraz
© WP.PL

Na fałszywym dotpay ofiara wybiera bank. Następnie zostaje przeniesiona do strony logowania. Jeśli wpisze swoje dane, przekaże je wprost w ręce oszustów. Pozostaje im tylko zalogować się do banku, a następnie wyczyścić konto ofiary.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)