Bank Millennium ostrzega przed oszustwem. Nigdy tego nie rób, bo stracisz pieniądze

Bank Millennium ostrzega przed oszustwem. Nigdy tego nie rób, bo stracisz pieniądze28.10.2019 14:49
Bank Millennium ostrzega przed oszustwem. Nigdy tego nie rób, bo stracisz pieniądze
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Bank Millennium reaguje na ostatnie oszustwa. Na swojej stronie ostrzega, jak chronić się przed działaniami przestępców. Zawsze warto o tym pamiętać, gdy korzystamy z serwisów bankowych.

Chociaż Bank Millennium ostrzega swoich klientów na własnej stronie internetowej, są to bardzo uniwersalne porady, które dotyczą także użytkowników innych banków.

W komunikacie, który pojawia się na stronie, Bank Millennium przypomina, że przestępcy podszywają się pod firmy kurierskie, windykatorów, Urząd Skarbowy czy bank. W wiadomościach SMS proszą o dopłaty drobnej sumy.

Bank przestrzega, by nigdy nie podawać swojego numeru PESEL oraz żeby dokładnie sprawdzać, do jakiej strony prowadzi link w wiadomości. Dodaje także, że ważne jest czytanie komunikatów SMS. "Nie przepisuj hasła, jeśli treść SMS-a jest niezrozumiała" - radzi Bank Millennium.

Zobacz też: Do Polaków wydzwaniają zagraniczne numery. Sprawdź, jak nie paść ofiara oszustwa

Ostrzeżenie banku ma zapewne związek z niedawnymi oszustwami - cyberprzestępcy podszywają się m.in. pod PKO BP, OTOMOTO czy też firmę inPost. Jak wyglądają tego typu wiadomości? Schemat jest zawsze ten sam.

Ofiara wchodzi w przysłany przez oszustów link, przekonana, że brak wpłaty skończy się blokadą konta lub też opóźnieniem przesyłki. Zostaje przeniesiona do rzekomej strony służącej do płatności internetowych - dotpay. Ma zapłacić tylko drobną sumę, ale w rzeczywistości straci o wiele więcej.

289829240273796090
Źródło zdjęć: © WP.PL

Na fałszywym dotpay ofiara wybiera bank. Następnie zostaje przeniesiona do strony logowania. Jeśli wpisze swoje dane, przekaże je wprost w ręce oszustów. Pozostaje im tylko zalogować się do banku, a następnie wyczyścić konto ofiary.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)