Badania: Internauci chcą nieograniczonego dostępu do Sieci

Badania: Internauci chcą nieograniczonego dostępu do Sieci19.03.2009 18:00
Badania: Internauci chcą nieograniczonego dostępu do Sieci
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

Z badań firmy Synovate ( przeprowadzonych na zlecenie takich spółek jak Google, Yahoo oraz Skype ) wynika, że 90 procent użytkowników Sieci nie chce by ich dostawca Intenetu blokował dostęp do stron uznanych za "nieodpowiednie".

Z badań firmy Synovate (przeprowadzonych na zlecenie takich spółek jak Google, Yahoo oraz Skype) wynika, że 90 procent użytkowników Sieci nie chce by ich dostawca Intenetu blokował dostęp do stron uznanych za "nieodpowiednie".

Badania firmy Synovate zostały przeprowadzone na próbie 94. konsumentów z Niemiec, Francji oraz Wielkiej Brytanii. Wyniki pokazują, że 9 na 10 użytkowników Internetu nie chce by ich dostęp do Sieci był w jakikolwiek sposób ograniczany czy blokowany.
Co ciekawe, około 10. konsumentów w Wielkiej Brytanii (oraz 15% w Niemczech) stwierdziło, że gdyby ich dostawca Internetu ograniczał w jakikolwiek sposób dostęp do Sieci to rozważyliby możliwość zmiany firmy świadczącej tego typu usługi. Problem jednak w tym, że większość klientów nie wie czy ich ISP stosuje tego typu praktyki.
Warto wspomnieć, że wyniki badań pojawiły się w czasie gdy urzędnicy z Unii Europejskiej zastanawiają się w jaki sposób uregulować przepisy dotyczące ograniczania dostępu do Sieci użytkownikom Internetu. Przypomnijmy, że próby cenzurowania tego źródła informacji zdarzają się na starym kontynencie dość często. Problem ten poruszaliśmy m.in. w artykułach pt. "TPSA wprowadza cenzurę Internetu?", czy też "Wielka Brytania: Wikipedia ocenzurowana".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)