Bach i Mozart - koncertowe obudowy Thermaltake

Bach i Mozart - koncertowe obudowy Thermaltake

Bach i Mozart - koncertowe obudowy Thermaltake
26.04.2007 13:30, aktualizacja: 26.04.2007 13:52

Veracomp, autoryzowany dystrybutor firmy Thermaltake wprowadził do sprzedaży w Polsce dwie nowe obudowy typu "tower".

Bach VX

Jest to zaawansowana technologicznie obudowa średniej wielkości, która oprócz prostoty kształtu charakteryzuje się stylizacyjnym kontrastem matowego metalu z elementami czarnego tworzywa. Obieg powietrza wewnątrz konstrukcji rozpoczyna 14-calowy wentylator chłodzący twarde dyski, który zasysa powietrze przez umieszczone po bokach otwory w wydzielonym segmencie przedniego panelu obudowy. Cyrkulację kontynuuje wentylator coolera na procesor, a kończy ją zamocowany na tylnej ściance wiatrak wydmuchujący o średnicy 120 mm.

Obraz
© Obudowa Thermaltake Bach XV

Przód obudowy wykonany został z aluminium okalającego 4 czarne wieka szuflad 5.25" oraz 2 srebrne zaślepki w rozmiarze 3.5". Całość jest uchylana na bok, dzięki czemu użytkownik zyskuje pełen dostęp do urządzeń w zatokach. Przez takie rozwiązanie, nie trzeba martwić się o uszkodzenie powierzchni obudowy przy montażu lub demontażu sprzętu w dostępnych od frontu kieszeniach. Aby uprościć wymianę w szufladach 5.25" producent wyposażył je w beznarzędziowy system mocowania. Z kolei metalową ramę na dyski 3.5" można wyjąć z obudowy, co również skraca czas potrzebny na montaż nowego HDD.

W górnej ściance obudowy znajduje się klapka przykrywająca panel złączy audio i USB. Dodatkowo znalazło się tam również gniazdo eSATA do podłączenia zewnętrznych dysków twardych o wysokim transferze. Zwolenników moddingu ucieszy dostępność wersji z przeszkloną boczną ścianką.

Mozart TX

Kolejna obudowa Thermaltake, oprócz zastosowań typowo profesjonalnych, jest idealną podstawą do budowy multimedialnego centrum rozrywki. Jako pierwsza oferuje oprócz 5 kieszeni 5.25" i siedmiu 3.5-calowych, otwór o szerokości 7 cali na dodatkowy sprzęt. W najszerszym slocie można umieścić m.in. panel wyświetlający informacje o stanie komputera, dodatkowy zasilacz lub 7-calowy monitor. Taki ekran, oprócz tego, że działa jako dodatkowy wyświetlacz może też zostać wykorzystany jako panel dla drugiej platformy, zbudowanej na płycie ITX, dla której również przygotowano miejsce w obudowie. Akceptowalne standardy dla podstawowej płyty głównej to ATX i BTX oraz ich mniejsze odmiany.

Obraz
© Obudowa Thermaltake Mozart TX

Jak na multimedialną obudowę przystało, Mozart oferuje standardowo bogaty zestaw złączy. Oprócz USB i audio w górnej części przedniego panelu wyprowadzone zostało gniazdo eSATA wraz z zasilaniem dla bardziej prądożernych dysków. Podobnie jak w modelu Bach, tu również urządzenia w zatokach 5.25" montuje się bez użycia dodatkowych narzędzi, a przed wymianą twardych dysków można wyjąć podtrzymującą je klatkę.

Chłodzenie odbywa się według technologii ITC ( Independent Thermal Chamber ). Na potrzeby ukierunkowania przepływu powietrza we wnętrzu wydzielone zostały 4 strefy, z których każda jest wentylowana niezależnie od pozostałych. Standardowo w obudowie są zamontowane 4 wiatraki 120 mm, lecz przewidziano miejsce dla 10 ( po pięć sztuk z przodu i z tyłu ). Obudowa, pomimo głębokości wynoszącej tylko 36 cm, jest również gotowa do zamontowania wewnętrznego zestawu chłodzenia cieczą.

Sugerowane ceny detaliczne netto obudów:

Bach VX - 355 zł
Bach VX, przeszklona - 365 zł.
Mozart TX czarna, dwustronnie przeszklona - 649 zł
Mozart TX srebrna, dwustronnie przeszklona - 749 zł

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)