Awaria Orange w całej Polsce. Nie wiadomo, co jest przyczyną [AKTUALIZACJA]

Awaria Orange w całej Polsce. Nie wiadomo, co jest przyczyną [AKTUALIZACJA]
Źródło zdjęć: © downdetector.pl
Adam Bednarek

15.04.2019 12:40, aktual.: 15.04.2019 13:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ciągu dnia klienci Orange skarżyli się na niedziałający internet. Problemy występowały w całej Polsce. Firma potwierdziła istnienie problemu, a po godzinie 13.00 poinformowało o pełnym powrocie usług.

Według użytkowników downdetector.pl problemy z siecią Orange występują w całej Polsce. Skargi pojawiły się też na facebookowym profilu operatora.

Awaria Orange. Operator potwierdza

Orange tak odpowiadało na komentarze o awarii:

"Aktualnie mamy zarejestrowane utrudnienia w dostępie do serwisów Youtube, Google itp. Dokładany wszelkich starań, aby utrudnienia zostały usunięte możliwie, jak najszybciej. Przepraszamy za niedogodności".

Z relacji użytkowników wynika, że problemy dotyczyły przede wszystkim usług Google'a. Chodziło nie tylko o YouTube, ale też Asystent Google czy Gmail. Na dodatek występowały kłopoty z działaniem Spotify. Póki co nie wiemy, co jest przyczyną awarii i dlaczego akurat te serwisy przestały działać.

Aktualizacja
O 13:09 Orange potwierdziło na Twitterze, że usługi zaczęły działać:

Orange ostrzega: uważaj na fałszywe wiadomości

Niedawno Orange ostrzegało przed SMS-ami, w których przestępcy podszywali się pod operatora. Po kliknięciu w link ofiara zostaje przekierowana na fałszywą stronę płatności, gdzie - po wpisaniu loginu i hasła do swojego banku - przekaże swój login i hasło przestępcom. W konsekwencji można stracić wszystkie środki.

Operator przestrzega również przed fałszywymi reklamami sugerującymi konkurs, którego organizatorem jest Orange. Uważać muszą też użytkownicy Neostrady. Kilka tygodni temu na ich skrzynki pocztowe przychodziły fałszywe wiadomości informujące o blokadzie konta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)