Automatyzacja domu: nigdy nie było wygodniej

Automatyzacja domu: nigdy nie było wygodniej

Automatyzacja domu: nigdy nie było wygodniej
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
20.11.2013 10:26

Wprowadzanie rozwiązań inteligentnego domu nie musi wiązać się z dużymi nakładami finansowymi i zmianą instalacji elektrycznej, wystarczą proste urządzenia, które każdy użytkownik może sam zainstalować w domu. Produkty WeMo pozwalają sterować urządzeniami elektronicznymi w domu za pomocą specjalnej aplikacji do ściągnięcia bezpłatnie na urządzenia mobilne. Aplikacja jest kompatybilna z systemem iOS i Android. Dzięki niej za pomocą smartfona lub tabletu można zarządzać urządzeniami w domu z dowolnego miejsca na świecie.

Wprowadzanie rozwiązań inteligentnego domu nie musi wiązać się z dużymi nakładami finansowymi i zmianą instalacji elektrycznej, wystarczą proste urządzenia, które każdy użytkownik może sam zainstalować w domu.

Seria produktów WeMo marki Belkin udowadnia, że można zautomatyzować i zdalnie zarządzać urządzeniami elektrycznymi w domu, w bardzo łatwy sposób. WeMo to seria przyjaznych użytkownikowi urządzeń, które sprawiają, że we własnym domu można poczuć się bardziej komfortowo i bezpiecznie.

Produkty WeMo pozwalają sterować urządzeniami elektronicznymi w domu za pomocą specjalnej aplikacji do ściągnięcia bezpłatnie na urządzenia mobilne. Aplikacja jest kompatybilna z systemem iOS i Android. Dzięki niej za pomocą smartfona lub tabletu można zarządzać urządzeniami w domu z dowolnego miejsca na świecie. Niezbędna jest sieć Wi-Fi w miejscu zamieszkania oraz połączenie z Internetem w smartfonie czy tablecie.

WeMo Switch to urządzenie, które pozwala włączać i wyłączać wszystkie sprzęty elektroniczne znajdujące się w domu, za pośrednictwem aplikacji WeMo. Możemy więc na przykład włączyć światło w salonie z dowolnego miejsca w domu lub na świecie, wystarczy tylko domowa sieć WiFi oraz połączenie z Internetem w naszym smartfonie czy tablecie (WiFi, 3. lub 4G LTE). Urządzenia, którymi chcemy zarządzać należy podłączyć do kontaktu za pośrednictwem przełącznika WeMo Switch i skonfigurować urządzenie za pomocą aplikacji na telefonie czy tablecie.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

WeMo Switch to rozwiązanie dla osób, które żyją w biegu i nie zawsze pamiętają o wyłączaniu urządzeń przed wyjściem z domu. Dzięki WeMo będzie można łatwo zweryfikować wątpliwość, czy na pewno wyłączyliśmy żelazko. Wystarczy zajrzeć do aplikacji WeMo. To jednak tylko jedno z zastosowań. WeMo Switch sprawdzi się także, gdy będziemy chcieli włączyć elektryczne ogrzewanie chwilę przed powrotem do domu, czy rano zaparzyć kawę w ekspresie zanim wstaniemy z łóżka. Zastosowań może być wiele - tyle ile pomysłów i potrzeb użytkowników.

Doskonałym uzupełnieniem powyższego urządzenia jest WeMo Switch + Motion, które dzięki specjalnemu czujnikowi ruchu, pozwala włączać i wyłączać urządzenia elektroniczne w domu, za każdym razem gdy czujnik odnotuje ruch w promieniu 3 metrów. Może być to dowolne urządzenie podłączone do prądu za pomocą wtyczki - lampa, grzejnik czy telewizor. WeMo może wyłączyć każde z tych urządzeń, gdy tylko wyjdziemy z pokoju i włączyć, gdy wrócimy z powrotem.

Belkin przygotował także urządzenie specjalnie dla rodziców - WeMo Baby. To „elektroniczna niania”, które pomoże im kontrolować, co dzieje się w pokoju ich pociechy. Urządzenie podłączamy do prądu w pokoju dziecka i synchronizujemy za pomocą specjalnej aplikacji WeMo Baby (do pobrania bezpłatnie z Google Play czy App Store). Od tej chwili na naszym telefonie lub tablecie możemy usłyszeć, co dzieje się w pokoju dziecka. Z aplikacji WeMo Baby można korzystać w każdym zakątku domu i poza nim. Nie ma ograniczeń przestrzennych, musimy się tylko znajdować w miejscu gdzie nasz telefon ma dostęp do sieci WiFi, 3. czy 4G LTE.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

W przyszłym roku na polskim rynku pojawią się dwa nowe urządzania z rodziny WeMo. Pierwsze to WeMo Light Switch, wyglądem przypomina standardowy włącznik światła. Podobnie jak on pozwala włączać i wyłączać światło w domu, wszystko jednak dzieje się za pośrednictwem aplikacji WeMo. Amerykański producent wprowadzi na nasz rynek także WeMo Insight Switch, które oprócz zarządzania urządzeniami elektrycznymi dodatkowo monitoruje ich pracę, wysyłając użytkownikowi informację o zużyciu energii.

Na koniec warto dodać, że aplikacja WeMo pozwala korzystać z udogodnień serwisu IFTTT.com (If This Than That). Dzięki niemu można zdefiniować system powiadomień (np. przez mail, Facebook czy Twitter) dotyczących działania urządzeń elektronicznych w domu. Można także automatycznie zarządzać urządzeniami, w zależności od zmiennych warunków np. pogodowych –. „jeśli temperatura obniży się do 5 C° , włącz grzejnik w salonie”. Możliwości jest wiele, zależą one od potrzeb i kreatywności użytkowników.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Automatyzacja domu: nigdy nie było wygodniej"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)