Autodesk: strategiczne partnerstwo z Politechniką Warszawską

Autodesk: strategiczne partnerstwo z Politechniką Warszawską

Autodesk: strategiczne partnerstwo z Politechniką Warszawską
15.04.2008 16:30, aktualizacja: 16.04.2008 09:27

15 kwietnia br. podpisany został list intencyjny pomiędzy Politechniką Warszawską a firmą Autodesk, zacieśniający współpracę spółki z uczelnią w zakresie edukacji studentów. Politechnika jest pierwszą w Polsce uczelnią wyższą, która przystąpiła do programu partnerskiego Autodesk.

W uroczystości wzięła udział Carol Bartz - prezes zarządu firmy oraz rektor Politechniki, profesor Włodzimierz Kurnik. Dzięki złożonym przez nich pod listem intencyjnym podpisom warszawska uczelnia dołącza do grona "uczelni strategicznych", w którym znajdują się m.in. Politechnika Paryska, Politechnika Wiedeńska i Uniwersytet Architektoniczny w Petersburgu. "Nie jesteśmy partnerem wybranym przypadkowo" - przekonywał prof. Kurnik w trakcie uroczystości.

Obraz

Politechnika Warszawska ma odnieść z partnerstwa z Autodesk szereg korzyści, w tym bezpłatne szkolenia dla kadry naukowej, których tematyka dotyczyć będzie zastosowań oprogramowania do projektowania oraz zintegrowania rozwiązań Autodesk z programem nauczania. Studentom zaoferowane zostaną natomiast kursy i szkolenia. W ramach oferty edukacyjnej Autodesk Campus firma dostarczy również 700 stanowisk oprogramowania do projektowania trójwymiarowego - Autodesk Inventor, Revit Architecture i Autodesk Civil 3D.

W Internecie działa uruchomiona przez firmę strona Student Engineering and Design Community - http://students.autodesk.com, z której studenci mogą bezpłatnie ( na warunkach umowy licencyjnej ) pobierać oprogramowanie Autodesk. Dostępne tam narzędzia można pobierać tylko w trakcie studiów, wyłącznie do celów edukacyjnych. Co ciekawe, pod względem liczby rejestracji w serwisie, polscy studenci zajmują czwarte miejsce na świecie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)