Australia. Wycinka eukaliptusów przyniosła śmierć dziesiątkom koali

Australia. Wycinka eukaliptusów przyniosła śmierć dziesiątkom koali
Źródło zdjęć: © East News | PETER PARKS/AFP/East News
Karolina Modzelewska

05.02.2020 12:32, aktual.: 05.02.2020 14:19

Australia nie tak dawno walczyła o każdego koalę ocalałego z pożaru. Ostatnie doniesienia z Portland w stanie Wiktoria są jednak niepokojące. W mieście znaleziono dziesiątki martwych koali. Po wycince eukaliptusów. Lokalne władze zapowiadają dochodzenie w tej sprawie.

Pożary w Australii mocno osłabiły populacje koali. Przyczyniły się też do śmierci wielu innych gatunków. Jest to ogromna strata dla całego australijskiego ekosystemu, który będzie się odbudowywał przez wiele lat.

Australia: Wycinka eukaliptusów

Wycinka roślin miała miejsce w grudniu. W pobliżu Portland ścięto drzewa eukaliptusów gałkowych. W jej wyniku wiele zwierząt straciło życie. Z relacji ekologów wynika, że koale zdechły z głodu albo zostały zabite przez pracujące przy wycince buldożery. Część z nich trzeba było uśpić. Zwierzęta, które przeżyły (80 osobników), zostały zabrane do miejscowych lecznic i rezerwatów, gdzie otrzymują niezbędną opiekę.

Australia: Naruszenie przepisów

Ekolodzy uważają, że firma odpowiadająca za wycinkę drzew naruszyła obowiązujące przepisy. Zgodnie z ich treścią wycinka nie może być prowadzona na terenie, gdzie przebywają koale. Przed planowanymi pracami należy je policzyć i przewieźć w bezpieczne miejsce.

Całej sprawie przygląda się Departament Środowiska, Ziemi, Wody i Planowania stanu Wiktoria, który poinformował, że sprawa nie pozostanie bez reakcji. Jego przedstawiciele zapowiadają dochodzenie, które ma wyjaśnić, co tak naprawdę się stało.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)