ATM nadal wierzy w mPay

ATM nadal wierzy w mPay

06.01.2009 07:09, aktual.: 06.01.2009 09:46

ATM nadal liczy, że system płatności mobilnych
stworzony przez jego spółkę zależną - mPay - stanie się standardem
płatności mobilnych w Polsce. Spółka mPay obecnie generuje
około 0,5 mln zł kosztów miesięcznie - powiedział PAP wiceprezes ATM Tadeusz Czichon.

ATM nadal liczy, że system płatności mobilnych stworzony przez jego spółkę zależną - mPay - stanie się standardem płatności mobilnych w Polsce. Spółka mPay obecnie generuje około 0,5 mln zł kosztów miesięcznie - powiedział PAP wiceprezes ATM Tadeusz Czichon.

mPay jest twórcą technologii do płatności mobilnych pozwalającej na realizację i rozliczanie transakcji finansowych dokonywanych przy użyciu telefonu komórkowego. Współpracuje obecnie z Polkomtelem oraz z P4, operatorem sieci Play.

Spółka liczyła także na porozumienie z Orange i PTC. Operatorzy ci dawali jednak wcześniej sygnały, że chcą wprowadzać płatności przy pomocy telefonów komórkowych, ale nie są zainteresowani technologią mPay.

_ Nie będziemy własnymi siłami pozyskiwać setek tysięcy akceptantów i milionów użytkowników. Będziemy to robili we współpracy z partnerami dobrze ulokowanymi na rynku detalicznym _ - mówi Czichon. mPay ma być zatem pozycjonowany jako produkt, który funkcjonuje w układzie B2B.

Czichon zakłada, że w połowie 2009 roku spółka zacznie wypracowywać znaczące przychody, nie wie jednak jeszcze, kiedy nastąpi przewyższenie przychodów nad kosztami.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)