Aten prezentuje nowy 2-portowy przełącznik CS682 USB 2.0 DVI KVM

Aten prezentuje nowy 2‑portowy przełącznik CS682 USB 2.0 DVI KVM

Aten prezentuje nowy 2-portowy przełącznik CS682 USB 2.0 DVI KVM
02.11.2009 14:26

Aten International poszerza serię Petite wprowadzając nowy 2-portowy przełącznik CS682 USB 2.0 DVI KVM. Nowy kompaktowy przełącznik KVM umożliwia użytkownikom operowanie dwoma komputerami za pomocą jednej klawiatury USB, myszy USB i jednego monitora DVI.

Dzięki swej kompaktowości i wbudowanym 1,2. metrowym kablom, CS682 umożliwia łatwą instalację i pozwala zachować porządek w obrębie stanowiska pracy. Użytkownicy przełącznika mogą przełączać się pomiędzy komputerami za pomocą klawiszy skrótu lub zdalnego selektora. Dodatkowo przełącznik posiada funkcję prostego przełączania portów za pomocą podwójnego kliknięcia w rolkę myszy USB.

Przełącznik CS68. jest w pełni kompatybilny ze standardem DVI-Digital. CS682 został wyposażony w funkcjonalność Video DynaSync, która eliminuje problemy powstające podczas uruchamiania komputera i umożliwia zachowanie ustawień monitora, przez co optymalizuje rozdzielczość podczas przełączania między portami i zapewnia wysoką jakość obrazu – rozdzielczość do 1920 x 1600 - przez cały czas. Co więcej, CS682 bezproblemowo współpracuje z cieszącymi się coraz większą popularnością panoramicznymi ekranami LCD.

Obraz
© (fot. Aten)

Przełącznik CS682 USB 2.0 DVI KVM jest kompatybilny z szeregiem systemów operacyjnych – Windows (wraz z jego najnowszą odsłoną – Windows 7), Mac, Sun oraz Linux. Wartą wymienienia funkcją najnowszego przełącznika firmy ATEN, jest obsługa audio – nie tylko pozwala on na podłączenie mikrofonów i głośników, ale, dzięki obsłudze systemu 2.1-surround,znacząco poprawia odbiór muzyki.
CS68. umożliwia niezależne przełączanie się pomiędzy KVM i źródłem dźwięku. Użytkownik może zatem słuchać muzyki odtwarzanej na jednym komputerze, jednocześnie bawiąc się lub pracując na drugim.

Ważną cechą nowego przełącznika jest funkcja „power on detection”, dzięki której w przypadku wyłączenia któregoś z komputerów, CS68. automatycznie przełączy się na drugi.
Port USB 2.0 przeznaczony dla myszy może być wykorzystywany do podłączenia huba USB i urządzeń peryferyjnych, których współdzielenie stanowi istotną wartość dodaną dla użytkowników ceniących wygodę.

Przełącznik CS682 jest już dostępny w sprzedaży w suugerowana cenie netto 89,95 Euro .

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)