Ataki na polskie strony w związku ze szczytem NATO - pojawiają się groźby wobec Polski

Ataki na polskie strony w związku ze szczytem NATO - pojawiają się groźby wobec Polski
08.07.2016 11:13
Ataki na polskie strony w związku ze szczytem NATO - pojawiają się groźby wobec Polski

Od wczoraj trwają ataki na polskie serwisy internetowe. Mają one związek z odbywającym się w Warszawie szczytem NATO. Grafika umieszczona na zaatakowanych stronach ma sugerować, że za atakami stoją dżihadyści.

*Trwają ataki na polskie serwisy internetowe. Mają one związek z odbywającym się w Warszawie szczytem NATO. Grafika umieszczona na zaatakowanych stronach ma sugerować, że za atakami stoją dżihadyści. *

Jako pierwsza została zaatakowana strona Światowych Dni Młodzieży. Zablokowano do niej dostęp, a ci, którzy ja odwiedzili, mogli zobaczyć komunikat w języku arabskim i polskim. Napisano tam następujące ostrzeżenie:

_ „Pozdrawiamy naszych braci z okazji święta Id Ad-Fitr! Allahu akbar! Przyszedł czas na odpłatę! Nasi wrogowie zebrali się w jednym miejscu. Szczyt NATO razem z Warszawą spłoną w świętym ogniu”. _

Doktor Wojciech Szewko –. ekspert do spraw ds. międzynarodowych i Bliskiego Wschodu – zauważa jednak, że komunikat zawiera błędy. Nie tylko w pisowni języka polskiego, ale przede wszystkim arabskiego. Podkreśla, że to raczej nie jest żart, bo autor z pewnością zna arabski. Ślady prowadzą jednak do Rosji. To właśnie z rosyjskich serwisów pobierana jest grafika, którą cyberprzestępcy umieszczają na zaatakowanych stronach.

Kolejną ofiarą ataków padła firma Mostostal Kraków, a dziś niedostępna jest również witryna producenta uzbrojenia –. zakładów Mesko. Informatykom udało się już jednak przywrócić funkcjonowanie stron ŚDM oraz Mostostalu.

Id Al-Fitr to muzułmańskie święto obchodzone na zakończenie miesiąca postu –. ramadanu. Podczas tego radosnego święta muzułmanie wręczają sobie prezenty, składają życzenia i spędzają czas we wspólnocie.

jb

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)