Asystent Google po polsku już działa. Zobacz, jak go włączyć

Asystent Google po polsku już działa. Zobacz, jak go włączyć
Źródło zdjęć: © East News | Reporter
Adam Bednarek

19.06.2018 14:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Za pomocą sprytnego zabiegu można sprawić, że Asystent Google będzie komunikował się z nami po polsku - i to przed oficjalną premierą. Podpowiadamy, jak włączyć.

Na grupie użytkowników Google Home w Google+ pojawiły się wskazówki dotyczące tego, jak uruchomić Asystenta Google posługującego się językiem polskim - pisze serwis tabletowo.pl. Nie wymaga to większych umiejętności, w bardzo prosty sposób każdy użytkownik może zrobić to sam. Jak?

Asystent Google po polsku - jak go włączyć?

Zaczynamy od zmiany języka z polskiego na angielski (USA). Następnie w sklepie Google Play ściągamy aplikację Google Lens. W ustawieniach tej aplikacji należy przyznać uprawnienia do dostępu do mikrofonu. Jeśli na ekranie Google Lens będziemy widzieć ikonkrę mikrofonu, możemy ponownie przywrócić język polski. I już - asystent Google'a w języku polskim powinien być dostępny z poziomu Google Lens.

Powinien, ale nie musi, bo podobno nie u każdego ta opcja działa. A jak funkcjonuje, to jeszcze zdarzają się jej drobne błędy. Nic dziwnego, wszak oficjalnie jest dopiero w fazie testów. Jeżeli jednak ktoś jest bardzo niecierpliwy, może spróbować uruchomić asystenta w ten sposób.

Asystent Google - kiedy w Polsce oficjalnie?

Gigant polską wersję językową asystenta zapowiedział na konferencji Google I/O. Wówczas Polska pojawiła się na mapie krajów, które do końca roku będą miały dostępny w Asystent Google. Dokładnej daty startu więc nie znamy, ale skoro istnieją sposoby, by "wymusić" język polski, to możemy podejrzewać, że jesteśmy bliżej niż dalej.

Z wcześniejszych informacji wynika, że Google dostosuje usługę do lokalnych standardów. Można więc założyć, że na zaznaczonych rynkach będzie można głosowo zamówić taksówkę czy   wysłuchać newsów dostarczanych przez rodzime serwisy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)