Asystent Google po polsku już działa. Zobacz, jak go włączyć

Strona głównaAsystent Google po polsku już działa. Zobacz, jak go włączyć
19.06.2018 14:23
Asystent Google po polsku już działa. Zobacz, jak go włączyć
Źródło zdjęć: © East News | Reporter

Za pomocą sprytnego zabiegu można sprawić, że Asystent Google będzie komunikował się z nami po polsku - i to przed oficjalną premierą. Podpowiadamy, jak włączyć.

Na grupie użytkowników Google Home w Google+ pojawiły się wskazówki dotyczące tego, jak uruchomić Asystenta Google posługującego się językiem polskim - pisze serwis tabletowo.pl. Nie wymaga to większych umiejętności, w bardzo prosty sposób każdy użytkownik może zrobić to sam. Jak?

Asystent Google po polsku - jak go włączyć?

Zaczynamy od zmiany języka z polskiego na angielski (USA). Następnie w sklepie Google Play ściągamy aplikację Google Lens. W ustawieniach tej aplikacji należy przyznać uprawnienia do dostępu do mikrofonu. Jeśli na ekranie Google Lens będziemy widzieć ikonkrę mikrofonu, możemy ponownie przywrócić język polski. I już - asystent Google'a w języku polskim powinien być dostępny z poziomu Google Lens.

Powinien, ale nie musi, bo podobno nie u każdego ta opcja działa. A jak funkcjonuje, to jeszcze zdarzają się jej drobne błędy. Nic dziwnego, wszak oficjalnie jest dopiero w fazie testów. Jeżeli jednak ktoś jest bardzo niecierpliwy, może spróbować uruchomić asystenta w ten sposób.

Asystent Google - kiedy w Polsce oficjalnie?

Gigant polską wersję językową asystenta zapowiedział na konferencji Google I/O. Wówczas Polska pojawiła się na mapie krajów, które do końca roku będą miały dostępny w Asystent Google. Dokładnej daty startu więc nie znamy, ale skoro istnieją sposoby, by "wymusić" język polski, to możemy podejrzewać, że jesteśmy bliżej niż dalej.

Z wcześniejszych informacji wynika, że Google dostosuje usługę do lokalnych standardów. Można więc założyć, że na zaznaczonych rynkach będzie można głosowo zamówić taksówkę czy   wysłuchać newsów dostarczanych przez rodzime serwisy.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)