Asustek zamawia Semprony - kolejna świetna inwestycja w low-end?

Asustek zamawia Semprony - kolejna świetna inwestycja w low‑end?

Asustek zamawia Semprony - kolejna świetna inwestycja w low-end?
21.02.2008 23:30, aktualizacja: 22.02.2008 09:56

Asustek robi interesy tam, gdzie inni producenci nawet nie szukają pieniędzy. Po udanym debiucie z Eee PC firma prawdopodobnie zechce uruchomić produkcję bardzo tanich stacji roboczych z procesorami AMD.

Komputerki Eee PC sprzedawane pod firmową marką ASUS okazały się dla Asusteka wielkim rynkowym sukcesem ( choć nie obyło się - http://www.pcworld.pl/news/132096.html też bez wpadek ). Okazało się bowiem, że użytkownicy chętnie kupują tanie laptopy - nawet jeśli nie oferują one wydajności większych maszyn.

Nadeszła pora na kolejny ruch. Zgodnie z doniesieniami portalu DigiTimes, firma zamówiła w AMD dużą partię procesorów Sempron. Mają one posłużyć do konstrukcji tanich komputerów z serii E-DT, czyli sprzedawanych bez monitora maszyn kosztujących 200-30. dolarów lub mniej.

Obraz

"E-DT potwierdzamy. O AMD jeszcze nic nie powiemy"

Firma potwierdziła już, że w 2008 roku wprowadzi na rynek urządzenia wykorzystujące intelowską platformę Shelton. Wygląda jednak na to, że w serii E-DT znajdą się również komputery pracujące pod kontrolą procesorów AMD.

Z drugiej strony warto podkreślić, że niektórzy specjaliści z branży uważają ruch Asusteka za niepotwierdzoną ( i nierealną ) plotkę. Ich zdaniem firma nie odważyłaby się zamawiać procesory w AMD, gdyż mogłoby to zepsuć jej stosunki z Intelem.

Warto zajrzeć: "Asustek rumored to have placed huge Sempron order, maybe planning low-cost AMD solution - http://www.digitimes.com/systems/a20080220pd220.html" ( w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)