ASUS wprowadza nową serię notebooków U Bamboo

ASUS wprowadza nową serię notebooków U Bamboo
Źródło zdjęć: © Asus

06.07.2010 12:44, aktual.: 06.07.2010 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

ASUS wprowadził na rynek nową kolekcję notebooków U Bamboo. Łączą one w sobie nowoczesne wzornictwo, ekologię i najnowsze rozwiązania technologiczne

Obudowa notebooków serii U Bamboo została w części wykonana z ciemnobrązowego drewna bambusowego. Elementy wykonane z tego materiału komponują się z fragmentami aluminiowymi. Projektanci firmy ASUS wybrali bambus nie tylko ze względu na jego wygląd. Surowiec ten jest niezwykle przyjazny środowisku, a jego utylizacja nie przysparza naturze większych kłopotów. Ponadto opakowania, w których sprzedawane są notebooki linii Bamboo są wykonane z naturalnych materiałów, nadających się do recyclingu.

Obraz
© (fot. Asus)

Seria U Bamboo wykorzystuje technologię "Super Hybrid Engine" (SHE), która optymalizuje zużycie energii i wydłuża czas pracy na baterii. Modele te wyposażone są również w technologię NVIDIA Optimus, która optymalizuje pracę komputera zapewniając wysoką wydajność graficzną wtedy, gdy jej potrzebujemy, natomiast oferując oszczędność baterii i słabsze efekty wizualne podczas mniej wymagających zadań.

Notebooki serii U Bamboo posiadają także technologię "Syncables", która umożliwia synchronizację z innymi urządzeniami, takimi jak: komputer stacjonarny, telefon komórkowy, czy aparat cyfrowy. Dzięki temu rozwiązaniu mamy łatwiejszy i szybszy dostęp do naszych danych.

Notebooki serii U Bamboo są także wyposażone w port USB 3.0. Nowy interfejs jest w pełni kompatybilny ze starszymi urządzeniami. Dodatkowo, tym co go wyróżnia, jest dbałość o środowisko naturalne. USB 3.0 mimo większej prędkości przesyłu danych potrzebuje do tego znacznie mniej energii.

Producent zapewnia, że każdy egzemplarz notebooków z kolekcji Bamboo jest rygorystycznie testowany pod kątem spełnienia norm jakości firmy ASUS. Ekrany muszą otrzymać gwarancję "Zero Bright-Dot", która zapewnia brak martwych pikseli. Modele te są również zaopatrzone w technologię ASUS Splendid Video Intelligence, która gwarantuje wysoką ostrość i jakość obrazu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)