ASUS Transformer Pad – cztery rdzenie w dobrej cenie

ASUS Transformer Pad – cztery rdzenie w dobrej cenie

ASUS Transformer Pad – cztery rdzenie w dobrej cenie
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
22.05.2012 16:08, aktualizacja: 17.07.2012 17:39

Tablet powinien być wydajnym urządzeniem mobilnym, dostarczającym mnóstwo rozrywki, fantastyczne doznania wizualne i najwyższej jakości grafikę.

Tablet powinien być wydajnym urządzeniem mobilnym, dostarczającym mnóstwo rozrywki, fantastyczne doznania wizualne i najwyższej jakości grafikę. Jednak nie powinien być urządzeniem drogim, bo wtedy potencjalny nabywca wybierze klasycznego notebooka. Na szczęście jest taki tablet, który łączy niezwykle wysoką wydajność z naprawdę przystępną ceną, a do tego jednym ruchem ręki można go zamienić w netbook. To ASUS Transformer Pad TF300.

Nowy model marki ASUS wyróżnia się przede wszystkim czterordzeniowym procesorem NVIDIA Tegra 3. To pierwszy na świecie mobilny układ z czterema rdzeniami, który zapewni nie tylko płynną wielozadaniowość przy ekstremalnym użytkowaniu, ale również piękno obrazu HD, niespotykaną dotąd grafikę, a dzięki sprzętowej akceleracji technologii Flash - najlepsze wrażenia z dwukrotnie szybszego przeglądania Internetu. Co więcej, dwunastordzeniowy procesor graficzny, zintegrowany w tym niewielkim układzie, pozwala cieszyć się grami konsolowej jakości na 10-calowym tablecie Transformer Pad! To jednak jeszcze nie wszystko.

Platforma NVIDII, na której oparte jest urządzenie firmy ASUS, gwarantuje możliwość wyświetlenia gier w stereoskopowym trybie 3D, dzięki wsparciu technologii NVIDIA 3D Vision. Automatycznie i w czasie rzeczywistym gry i aplikacje wykorzystujące OpenGL są przenoszone do trzeciego wymiaru, a użytkownik poczuje się, jakby był w samym centrum dynamicznych wydarzeń.

Nie możemy też zapomnieć o funkcjach przyspieszających działanie urządzenia na co dzień. Dzięki technologii DirectTouch, która przenosi na procesor Tegra 3 realizację niektórych procesów związanych z kontrolą dotykowego sterowania, czas reakcji na dotyk jest skrócony do minimum, a przy okazji zmniejsza się zapotrzebowanie na energię.

Skoro mowa o zużyciu energii, to warto w tym miejscu wspomnieć o unikalnej funkcji układu Tegra 3. Architektura 4-PLUS-1™, oprócz czterech wydajnych rdzeni, oferuje jeszcze jeden, dodatkowy rdzeń towarzyszący, który umożliwia oszczędność energii. Pełna wydajność czterech rdzeni jest wykorzystywana w trakcie wykonywania wielu zadań i uruchamiania wymagających aplikacji przez użytkownika. Jeśli natomiast zadania są mniej zasobożerne, Tegra automatycznie wyłącza kolejne rdzenie. Dodatkowy rdzeń obsługuje najmniej wymagające zadania, jak na przykład odtwarzanie muzyki, dbając przy tym o jak najdłuższe działanie tabletu na baterii.

Pomimo ogromnej mocy drzemiącej w Transformerze, jego cena nie jest wygórowana. Tablet z 32 GB wbudowanej pamięci flash kosztuje zaledwie 1699 złotych i jest dostępny w trzech kolorach: białym, czerwonym i niebieskim.

Bardziej wymagający użytkownicy mogą kupić urządzenie wraz ze stacją dokującą (oferującą pełną klawiaturę QWERTY), dodatkowy port USB, czytnik kart SD oraz dodatkową baterię, dzięki której całość pracować będzie przez 15 godzin bez przerwy. Taki zestaw, dający możliwość wyboru pomiędzy tabletem a netbookiem, kosztuje tylko 2099 złotych.

Tablet firmy ASUS to ta sama półka cenowa co o wiele mniej wydajne netbooki. Z drugiej strony TF300 kosztuje znacznie mniej, niż klasyczne notebooki, które nie zapewniają takiej mobilności, jak mierzący zaledwie 9,9 mm grubości i ważący 635 gramów ASUS Transformer Pad TF300.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)