Asus sprzedał w 2008 r. prawie 5 mln netbooków

Asus sprzedał w 2008 r. prawie 5 mln netbooków
Źródło zdjęć: © Asus

12.02.2009 17:30, aktual.: 13.02.2009 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Asus poinformował, że w ubiegłym roku udało się sprzedać prawie 5 mln netbooków z linii Eee PC. Granica ta nie została jednak osiągnięta głównie za sprawą panującej na świecie sytuacji ekonomicznej.

Asus zapoczątkował modę na niewielkie komputery przenośne - netbooki. Firma ta, jako pierwsza, wprowadziła na rynek tego typu urządzenie - komputer z linii Eee PC. Jak powiedział dyrektor Asusa, Jerry Shen, firmie nie udało się w 200. r. przekroczyć granicy 5 mln sprzedanych sztuk głównie z powodu aktualnej sytuacji ekonomicznej na świecie, a zwłaszcza ograniczenia przez klientów wydatków na elektronikę użytkową.

Obraz
© (fot. Asus)

Asus przewiduje, że w pierwszym kwartale br. uda mu się sprzedać około 1 mln komputerów Eee PC. To znacznie mniej niż w czwartym kwartale ubiegłego roku, kiedy to nabywców znalazło ok. 1,6 mln sztuk.

Największy rywal Asusa na rynku netbooków, firma Acer, nie podał jeszcze oficjalnych wynikach sprzedaży netbooka Aspire One za ubiegły rok, chociaż szef spółki, Gianfranco Lanci, przewiduje, że może ona wynieść nawet 6 mln sztuk. Model ten został wprowadzony na rynek dopiero w połowie 2008 r., jednak globalne działania marketingowe oraz znacznie szersza jego dostępność pozwoliły osiągnąć większą sprzedaż roczną.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)