Asus prezentuje nowe karty dźwiękowe

Asus prezentuje nowe karty dźwiękowe

Asus prezentuje nowe karty dźwiękowe
08.10.2007 08:30, aktualizacja: 08.10.2007 09:26

Oferta firmy Asus wzbogaciła sie o dwie nowe karty dźwiękowe o oznaczeniach Xonar D2X i Xonar U1. Pierwsza montowana jest w slocie PCI-E, natomiast druga to urządzenie zewnętrzne, komunikujące się z komputerem za pomocą interfejsu USB.

Karta Xonar D2X, którą możemy obsadzić w slocie PCI-E, przeznaczona jest przede wszystkim dla osób poświęcających sporo czasu na granie. Producent podkreśla, że dzięki niej użytkownik nie musi się obawiać często pojawiających się problemów z dźwiękiem w grach pod systemem Windows Vista. "_ Po pojawieniu się na rynku systemu Windows Vista, cała architektura sterowników audio została zmieniona. W rezultacie gracze zostali postawieni w sytuacji, w której bardzo często w grach zaczęły pojawiać się problemy z uzyskaniem dźwięku surround lub sprzętowej akceleracji Direct3D oraz efektów EAX. Aby obejść ten problem, rodzina kart dźwiękowych ASUS Xonar wykorzystuje wyjątkowe rozwiązania technologiczne - nowe rozszerzenie DS3D GX w sterowniku karty Xonar D2X - w pełni obsługujące dźwięk przestrzenny oraz opcje sprzętowej akceleracji, pozwalające na szybkie tłumaczenie poleceń DirectX do DS3D GX." _ - tłumaczą przedstawiciele firmy.

Urządzenie korzysta z technologii eliminacji echa Acoustics Echo Cancellation ( AEC, dba o poprawną komunikację głosową podczas rozgrywek sieciowych ) i zapewnia stosunek sygnału do szumu ( SNR ) na poziomie 118 dB. Jest zgodne z technologiami Dolby Digital Live, Dolby Headphone, Dolby Virtual Speaker, Dolby Pro Logic IIx, DTS Interactive i DTS NEP: PC. Użytkownik otrzymał też do dyspozycji współpracujące z wbudowanym układem ALT ( Analog Loopback Transformation ) oprogramowanie o nazwie "Portable Media Procesor" ( zapewnia analogowe nagrywanie cyfrowych plików muzycznych bez utraty jakości ).

Xonar U1 - w przeciwieństwie do poprzedniego modelu - jest urządzeniem zewnętrznym, podłączanym do komputera za pomocą interfejsu USB. Korzysta ono z wysokiej jakości przetwornika analogowo-cyfrowego DAC, wysokiej jakości wzmacniacza słuchawkowego oraz obsługuje system EAX i sprzętową akcelerację DirectSound HW w systemach Windows Vista/XP. Nowość jest zgodna z systemami Dolby ( Dolby Virtual Speaker, Dolby Headphone, Dolby Digital Live, Dolby Prologic IIx ) oraz potrafi tłumić szumy tła do poziomu 2. dB.

Obraz
© Asus Xonar U1

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta. - http://www.asus.com

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)