Asus: laptop dla overclokerów

Asus: laptop dla overclokerów

Asus: laptop dla overclokerów
05.06.2007 16:00, aktualizacja: 06.06.2007 10:44

Przedstawiciele koncernu Asus zapowiedzieli, że na rozpoczynających się dziś targach Computex 2007 zaprezentują m.in. nietypowy komputer przenośny, przystosowany do potrzeb overclokerów. Firma przedstawi także dwa nowe radia internetowe.

Nowy notebook Asusa - model C90 - wyposażony będzie w dodatkowe wentylatory, radiatory oraz rozbudowany system chłodzący. Wszystko to ma na celu umożliwienie jego użytkownikom podkręcania bazowych parametrów procesora, karty graficznej oraz pamięci - w celu zwiększenia wydajności komputera. Wiadomo już, że Asus zamierza dystrybuować komputer na dwa sposoby - urządzenie pojawi się w ofercie firmy, ale będzie też sprzedawane jako barebone innym producentom, którzy będą mogli wyposażyć go w dowolne komponenty ( procesory, karty graficzne, dyski ). Co ważne, możliwość łatwej wymiany poszczególnych komponentów będą miały także te osoby, które kupią komputer w sklepie.

W modelu C90 będzie można na przykład zamontować procesor desktopowy ( właśnie dlatego w komputerze zastosowano szczególnie wydajny system chłodzenia ). Notebook ma pojawić się w sprzedaży w połowie lipca - jego najdroższe wersje kosztować będą nawet ok. 2 tys. USD.

Firma zapowiedziała również przy okazji wprowadzenie na rynek dwóch internetowych odbiorników radiowych. Urządzenia przystosowane będą do obsługi internetowych stacji radiowych - wyposażono je w obsługę protokołu Wi-Fi ( dzięki temu mogą samodzielnie działać w zasięgu sieci WLAN - nie trzeba podłączać ich do komputera czy portu sieciowego ). Co ważne, oba modele - AIR3 i AIR1 - wyposażone będą w złącze USB, dzięki czemu można do nich będzie podłączyć pendrive'a z plikami audio ( ta funkcja przyda się, gdy użytkownik będzie poza zasięgiem sieci ). Różnica pomiędzy modelami polega na tym, że AIR trzy wyposażony został dodatkowo w złącze umożliwiające podłączenie odtwarzacza iPod.

Cenę modeli AIR3 ustalono na 400 USD, zaś AIR1 - na 200 USD.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)