"Asteroida nie uderzy w Ziemię." Naukowiec nie wierzy w koniec świata

Strona główna"Asteroida nie uderzy w Ziemię." Naukowiec nie wierzy w koniec świata
03.09.2019 13:57
"Asteroida nie uderzy w Ziemię." Naukowiec nie wierzy w koniec świata
Źródło zdjęć: © iStock.com

NASA cały czas obserwuje asteroidy, które określa jako "potencjalnie niebezpieczne dla Ziemi". Jednak jeden z naukowców przyznaje otwarcie: "Nie ma wystarczająco dużej asteroidy, która byłaby w stanie zniszczyć Ziemię".

Dr Lewis Darnell, wykładowca na Uniwersytecie Westminster w Londynie w wywiadzie dla Mashable India przyznał, że nie ma podstaw sądzić, że w najbliższym czasie asteroida uderzy w Ziemię. Na pytanie, czy jest szansa, by asteroida zniszczyła naszą planetę, kategorycznie oświadczył, że nie.

"Nie ma wystarczająco dużej asteroidy, która byłaby w stanie zniszczyć Ziemię" - stwierdza w wywiadzie. Jego zdaniem ryzyko kolizji z jakąkolwiek asteroidą w najbliższym czasie jest niema zerowe. NASA potwierdza, że asteroida, która może zagrozić Ziemi w poważnym stopniu, zbliży się do naszej planety dopiero za ok. 114 lat.

Agencje kosmiczne na całym świecie śledzą potencjalnie niebezpieczne asteroidy i opracowują plany obrony planetarnej. O wiele większe zagrożenie stanowią mniejsze asteroidy, które są w stanie zniszczyć miasto. Chociaż zdaniem dr. Darella ryzyko kolizji wciąż pozostaje niewielkie.

Zobacz też: Zbliża się do Ziemi. NASA śledzi każdy jej krok

Warto jednak przypomnieć, że naukowcy nie zawsze są w stanie wykryć asteroidę, która zbliża się do Ziemi. Kilka dni temu naszą planetę minęła asteroida, którą naukowcy zauważyli zaledwie na dwa dni przed tym, jak zbliżyła się do Ziemi.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)