"Asteroida nie uderzy w Ziemię." Naukowiec nie wierzy w koniec świata

"Asteroida nie uderzy w Ziemię." Naukowiec nie wierzy w koniec świata
Źródło zdjęć: © iStock.com

03.09.2019 13:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NASA cały czas obserwuje asteroidy, które określa jako "potencjalnie niebezpieczne dla Ziemi". Jednak jeden z naukowców przyznaje otwarcie: "Nie ma wystarczająco dużej asteroidy, która byłaby w stanie zniszczyć Ziemię".

Dr Lewis Darnell, wykładowca na Uniwersytecie Westminster w Londynie w wywiadzie dla Mashable India przyznał, że nie ma podstaw sądzić, że w najbliższym czasie asteroida uderzy w Ziemię. Na pytanie, czy jest szansa, by asteroida zniszczyła naszą planetę, kategorycznie oświadczył, że nie.

"Nie ma wystarczająco dużej asteroidy, która byłaby w stanie zniszczyć Ziemię" - stwierdza w wywiadzie. Jego zdaniem ryzyko kolizji z jakąkolwiek asteroidą w najbliższym czasie jest niema zerowe. NASA potwierdza, że asteroida, która może zagrozić Ziemi w poważnym stopniu, zbliży się do naszej planety dopiero za ok. 114 lat.

Agencje kosmiczne na całym świecie śledzą potencjalnie niebezpieczne asteroidy i opracowują plany obrony planetarnej. O wiele większe zagrożenie stanowią mniejsze asteroidy, które są w stanie zniszczyć miasto. Chociaż zdaniem dr. Darella ryzyko kolizji wciąż pozostaje niewielkie.

Warto jednak przypomnieć, że naukowcy nie zawsze są w stanie wykryć asteroidę, która zbliża się do Ziemi. Kilka dni temu naszą planetę minęła asteroida, którą naukowcy zauważyli zaledwie na dwa dni przed tym, jak zbliżyła się do Ziemi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)