Arsenał dwa metry pod ziemią. Znaleziono pistolety i karabiny we Włoszech

Arsenał dwa metry pod ziemią. Znaleziono pistolety i karabiny we Włoszech
Źródło zdjęć: © East News | eastnews

16.02.2020 10:24, aktual.: 16.02.2020 14:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Włoska policja dokonała niecodziennego odkrycia. Na Sycylii znaleziono skład broni zakopany dwa metry pod ziemią. Pistolety i karabiny były gotowe do użycia - twierdzą eksperci. Trwa śledztwo, które wyjaśni, do kogo należał bogaty arsenał.

Funkcjonariusze włoskiej Policji Finansowej znaleźli pokaźne składowisko broni zakopane dwa metry pod ziemią. Według specjalistów cały arsenał był gotowy do użycia. Każdy rodzaj broni był osobno spakowany i szczegółowo opisany. Odkrycia dokonano w Katanii na Sycylii, nieopodal klubu na plaży - informują lokalne media.

W skład magazynu wchodziły 24 pistolety, kilka karabinów oraz trzy tysiące sztuk amunicji, używanej zarówno w policji, jak i w wojsku.

Wszczęto śledztwo, które pomoże ustalić, kto jest właścicielem bogatego arsenału. Funkcjonariusze przypuszczają, że broń należy do sycylijskiej mafii Cosa Nostra, która od lat prowadzi krwawe porachunki na południu Włoch.

Jak przypominają włoskie media, ogromna część broni, która jest w nielegalnym obrocie na Półwyspie Apenińskim pochodzi z czasów wojny w byłej Jugosławii. Przeważnie używana jest przez gangsterów z południowej części kraju.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także