Trwa ładowanie...

Argentyna walczy z COVID-19. Opracowali system, który ma pokonać pandemię

System kontroli sprawdzi bilet, poprawność założenia maseczki oraz temperaturę danej osoby przed wejściem do pociągu. Taki pomysł na walkę z pandemią mają Argentyńczycy.
Share
System kontroli Indra
System kontroli IndraŹródło: Materiały prasowe
d39hqj9

Nowy system kontroli pojawił się na stacjach obsługiwanych przez linie Trenes Argentinos i został opracowany przez firmę Indra. Dzięki niemu Argentyńczycy mają nadzieję na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa w niewielkich przestrzeniach, np. w pociągach.

System kontroli ma za zadanie wpuszczać do pociągów jedynie osoby, które przejdą kontrolę. Co więcej, ma zapewnić więcej przestrzeni osobom, które faktycznie muszą podróżować komunikacją podmiejską.

Indra to jeden z największych na świecie dostawców systemów kontroli, który rozszerzył swoją ofertę o urządzenia pomiarowe, rejestrujące temperaturę ciała, prawidłowość korzystania z maski, sprawdzające karty transportowe argentyńskiego systemu SUBE oraz walidację rezerwacji biletu (dla godzin szczytu komunikacyjnego) za pomocą kodów QR.

d39hqj9

Unowocześnione bramki mogą zablokować dostęp w przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości. Co więcej, system sprawdza również w bazie danych, czy dana osoba ma pierwszeństwo w skorzystaniu transportu miejskiego w godzinach szczytu.

Zobacz: Koronawirus w Polsce. Jak się przed nim uchronić? [Wideo]

Bramka odblokowuje się po tym, jak system sprawdzi rezerwację pasażera oraz przeskanuje temperaturę ciała i poprawność założenia maseczki. System został wyposażony również w ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, np. powiadomienia wizualne dla osób niedosłyszących.

d39hqj9

Pierwszy etap wdrożenia nowego systemu obejmował zainstalowanie 350 takich urządzeń. Jednak Indra jest przekonana, że system sprawdzi się nie tylko w przypadku bramek kolejowych. Może być wykorzystywany w szpitalach, fabrykach czy szkołach. To innowacyjne podejście do ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa może w znaczący sposób wpłynąć na sytuację epidemiologiczną w Argentynie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d39hqj9

Podziel się opinią

Share
d39hqj9
d39hqj9
Więcej tematów