Aresztowano "Hacker Crolla", który na Twitterze przejął konto Baracka Obamy

Aresztowano "Hacker Crolla", który na Twitterze przejął konto Baracka Obamy

Aresztowano "Hacker Crolla", który na Twitterze przejął konto Baracka Obamy
25.03.2010 17:00, aktualizacja: 26.03.2010 09:10

Francuska policja ujęła bezrobotnego mieszkańca miasteczka Clermont Ferrand, który w ubiegłym roku na Twitterze przejął kontrolę nad profilami Baracka Obamy i Britney Spears. Haker posłużył się zdobytym wcześniej hasłem administratora tego serwisu mikrobologowego

Hacker Crolla, bezrobotnego 25-latka, mieszkającego w środkowej Francji policja aresztowała wczoraj. Było to możliwe dzięki informacjom, jakie Francuzom przekazało FBI.

Celem ataków hakera, prócz kont serwisu pocztowego Google, stały się serwisy społecznościowe - Twitter oraz Facebook. Z przedstawionych przez francuska policję danych wynika, że w swojej działalności haker nie kierował się pobudkami finansowymi.

Twitterowe konto Baracka Obamy i kilkudziesięciu innych celebrytów padło łupem Hacker Crolla w styczniu ubiegłego roku. Wśród ofiar znaleźli się m.in. Britney Spears oraz Rick Sanchez - korespondent pracujący dla sieci CNN. Przejęte konta zostały użyte do rozsyłania obraźliwych wiadomości.

W lipcu Hacker Croll włamał się do konta pocztowego Gmail jednego z asystentów założyciela Twittera. Dzięki temu uzyskał dostęp do konta w Google Apps, co pozwoliło mu na kradzież wielu dokumentów dotyczących Twittera. Część z nich została potem opublikowana przez różne serwisy.

Według agencji AFP, proces Hacker Crolla rozpocznie się 24. czerwca tego roku.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)