Apple wymienia wadliwe dyski MacBooków

Apple wymienia wadliwe dyski MacBooków

Apple wymienia wadliwe dyski MacBooków
Źródło zdjęć: © Apple
18.02.2010 00:00, aktualizacja: 18.02.2010 09:17

Firma Apple uruchomiła program darmowej wymiany wadliwych dysków twardych używanych w komputerach MacBook.

Apple poinformowało, że w niektórych egzemplarzach MacBooków sprzedawanych w okresie od maja 200. r. do grudnia 2007 r., może ulec awarii dysk twardy. Dotyczy to 13-calowych białych i czarnych MacBooków z procesorami 1,83 GHz, 2 GHz lub 2,16 GHz i "twardzielami" o pojemności 60 GB, 80 GB, 100 GB, 120 GB lub 160 GB.

Obraz
© (fot. Apple)

Usterkę można w bardzo prosty sposób zdiagnozować. Przejawia się ona w ten sposób, że komputer przestaje działać, natomiast na ekranie pojawia się migający znak zapytania.

W informacji umieszczonej na stronie Apple możemy przeczytać, że osoby, które zetknęły się z takim przypadkiem powinny dostarczyć swój komputer do autoryzowanego serwisu Apple, czyli do Warszawy, Łodzi, Poznania lub Radomia (ich dokładne adresy można znaleźć tutaj)
.

Co więcej, właściciele MacBooków, którzy wykonali naprawę pogwarancyjną dysku dotkniętego usterką objętą uruchomionym właśnie programem, będą mogli liczyć na zwrotu poniesionych kosztów.

Program obejmuje wadliwe komputery MacBook przez okres trzech lat od daty pierwotnego zakupu lub do dnia 1. sierpnia 2010 r. (zależnie od tego, który z tych okresów jest dłuższy). Firma Apple nie wyklucza również, że w razie potrzeby dokona przedłużenia okresu serwisowego.
Więcej informacji: Apple

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)