Apple uzyskał odszkodowanie od dzieciaka, który sprzedawał białe iPhone'y 4

Apple uzyskał odszkodowanie od dzieciaka, który sprzedawał białe iPhone'y 4
Źródło zdjęć: © Gizmodo

27.05.2011 12:28, aktual.: 27.05.2011 12:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z pewnością pamiętacie Fei Lama, młodego przedsiębiorcę, który sprzedał zestawy do montażu białej obudowy iPhone'a 4 warte łącznie 130 tysięcy dolarów. Apple'owi nie spodobało się handlowanie białym modelem za plecami firmy, więc Lam otrzymał pozew.

Wygląda na to, że rodzina 17-latka zapłaciła firmie z Cupertino za ugodę, ponieważ pozew został wycofany. Nie wiadomo, jaka to kwota, ale oryginalny pozew domagał się wypłaty całego przychodu ze sprzedaży online "białych iPhone'ów".

Fei ostatni raz odezwał się do prasy w grudniu. Powiedział wtedy tylko, że nie może komentować sprawy. Jego strona dawno nie działa.

Obraz
© (fot. Gizmodo)

Prawnicy Apple przekonują, że Lam "celowo i bez upoważnienia posługiwał się się znakami towarowymi firmy". Części "zestawu do przerobienia iPhone'a" zawierały logo Apple. Wiedział przy tym doskonale, że działa bez upoważnienia właściciela znaku towarowego "iPhone" i "Apple", a części do składania obudowy uzyskał ze źródeł niezwiązanych z Apple.

Wygląda na to, że aby uniknąć pozwu, chłopak musiał zwrócić wszystkie zarobione pieniądze. Przypominamy, że przedsiębiorczy nowojorczyk planował uzbierać fundusze na studia wyższe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)