Apple pozwane za celowe spowalnianie iPhone'ów

Apple pozwane za celowe spowalnianie iPhone'ów

Apple pozwane za celowe spowalnianie iPhone'ów
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Bolesław Breczko
22.12.2017 10:32

Apple zostało pozwane przez dwóch Amerykanów, którzy twierdzą, że należy im się odszkodowanie za celowe spowalnianie starszych iPhone'ów.

Kilka dni temu Apple powiedziało, że specjalnie spowalnia starsze iPhone'y w celu zwiększenia ich wydajności. Jeśli bateria w urządzeniu nie jest w stanie dostarczyć wymaganej ilości energii, to algorytmy Apple celowo spowolnią działanie iPhone'a. Ma to zapobiegać szybkiemu rozładowaniu telefonu i nagłemu wyłączaniu.

Nie spodobało się to niektórym użytkownikom. Stefan Bogdanovich i Dakota Speas wnieśli pozew zbiorowy przeciwko Apple -informuje CNBC. Zarzucili firmie, że nie dali jej zgody na spowolnienie swoich telefonów. Oboje używają iPhone'ów 7 i twierdzą, że "doświadczyli zakłóceń w użytkowaniu swoich telefonów w związku z ich spowolnieniem"

Bogdanovich i Speas domagają się od Apple odszkodowania, bo twierdzą, ze spowolnienie telefonów doprowadziło do "strat finansowych i innych szkód, za które należy im się rekompensata."

Systemowe spowolnienie telefonów zostało po cichu wprowadzone wraz z aktualizacjiami systemu do modeli iPhone 6, 6s, SE, 7. Spowolnienie uruchamia się gdy bateria jest zużyta, słabo naładowana lub zimna co wpływa negatywnie na jej możliwości. Wg Apple ruch ten ma "zapewnić użytkownikom najlepsze działanie oraz wydłużenie okresu użytkowania urządzeń."

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)